سه خانه ورزش روستایی در بهاباد با اعتباری بالغ بر 120 میلیون ریال افتتاح شد

سه خانه ورزش روستایی در بهاباد با اعتباری بالغ بر 120 میلیون ریال افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ روز چهارشنبه 2 خرداد 97 با حضور مدیر کل ورزش وجوانان، معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان، فرماندار بهاباد، رئیس شورای اسلامی شهرستان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و جمعی از مسئولین سه خانه ورزش روستایی در روستاهای زارکوئیه، کویجان و درب هنز بهاباد افتتاح شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان در مراسم بهره برداری از این خانه های ورزشی برتوسعه ورزش های روستایی تأکید کرد و اظهارداشت: اولویت ما توسعه ورزش در تمامی نقاط استان به خصوص در مناطق کم برخوردار و روستاها است.

 

"مسعود شریعتی" با بیان اینکه این خانه های ورزشی با همکاری  شورای اسلامی و دهیاری روستاها ساخته شده است افزود: برای تجهیزات و تامین این سه خانه های ورزشی اعتباری بالغ بر 120 میلیون ریال از سوی اداره کل ورزش و جوانان هزینه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه پنج خانه ورزش روستائی برای روستاهای بهاباد تا پایان سال درنظر گرفته شده است گفت: سه خانه از این خانه های ورزش در روستا های زارکوئیه ، درب هنز و کویجان تجهیز و به بهره برداری رسید.

 

شریعتی تصریح کرد: با بهره برداری از این خانه های ورزشی، روستائیان از ورزش های رزمی، تنیس روی میز، فوتبال دستی، دارت ، فوتبال، والیبال و شطرنج بهره مند شدند.

 

گفتنی است خانه ورزش در روستاهایی که فاقد فضای ورزشی می باشند به این ترتیب اجرا می شود که شورای اسلامی روستا مکانی حدود 40 متری که در محدوده روستا و همچنین دارای سرویس بهداشتی، آب و برق باشد را جهت تجهیز وسایلی از قبیل میز تنیس، فوتبال دستی، دارت، وسایل بدن سازی، شطرنج و دیگر وسایل ورزشی را در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار می دهد که پس از تجهیز، اداره ورزش و جوانان این مکان را جهت حفظ و نگهداری و همچنین معرفی فردی معتمد جهت مدیریت این خانه ورزش روستایی در اختیار شورای اسلامی روستا قرار می دهد تا جوانان از این مکان که به عنوان خانه ورزش در روستا یاد می شود استفاده کنند.