سمینار یک روزه صنعت و نوآوری در بهاباد برگزار شد

سمینار یک روزه صنعت و نوآوری در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در دومین روز از دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، سمینار یک روزه صنعت و نو آوری با گرایش صنایع دانش بنیان در بحث نانو با حضور امام جمعه، فرماندار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، رئیس دانشگاه آزاد بهاباد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، مدیر عامل شرکت آرون پاد بهاباد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولان محلی در محل دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد برگزار شد.

مدیرعامل یکی از شرکت های تولید خمیردندان در بهاباد در این همایش یک روزه به نقش نانو در تمامی مراحل صنعت و تکنولوژی اشاره کرد و گفت: نانوفناوری یا نانوتکنولوژی رشته ای از دانش مهندسی و فناوری است که به بررسی مواد در اندازه نانو (یک تا 100 نانومتر) می پردازد.
"محمدرضا سلطان زاده" با بیان اینکه هیدروکسی آپاتیت به عنوان مهمترین عنصر خانواده فسفات کلسیمی شناخته می شود، افزود: هیدروکسی آپاتیت نشان داد که اساساً بخش معدنی استخوان و دندان از ترکیبات فسفات و به طور مشخص هیدروکسی آپادیت تشکیل شده است .
وی عنوان کرد: از سوی دیگر نانو کریستال های هیدروکسی آپادیت به دلیل بهبود کارایی آرایشی از جمله هم بندی با بافت استخوانی و تشکیل استخوان جدید بر روی سطح و ایجاد ترکیب آریست سازکار جهت ترمیم بافت مینا و عاج دندان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند .
مدیرعامل این شرکت در ادامه از راه اندازی خط تولید خمیردندان هیدروکسی آپادیت در دهه فجر در این شهرستان خبرداد و گفت: خمیردندان، دهان شویه و آدامس های ترمیم کننده بافت مینا و عاج دندان قرص های ضد پوکی استخوان و کلسیم ساز از کاربردهای هیدروکسی آپاتیت نانو متری است.

همچنین در این سمینار  با اهداء لوح تقدیری از سوی فرماندار بهاباد و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد از خدمات و زحمات "بهزاد سلطان زاده" مدیر عامل شرکت آرون پاد تجلیل به عمل آمد.