سفر مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد به شهرستان بهاباد

سفر مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد به شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد به منظور بررسی مسائل و مشکلات تعزیرات حکومتی بهاباد به این شهرستان سفر و از نزدیک در جریان مشکلات این شعبه قرار گرفت و ضمن بازدید از چند واحد صنفی با فرماندار بهاباد نیز دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های انجام شده با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت فعلی قیمت ها در سطح شهرستان گفت: بهاباد در بحث بازرسی از اصناف با مشکل روبرو است و خواستار رسیدگی و برخورد جدی و قانونی با متخلفین جهت رفع این مشکل شد.

آقای عباس اقبال به نقش اصناف در اقتصاد کشور اشاره نمود و گفت: در نظام اسلامی اصناف و بازاریان از قشرهای شریف و تأثیرگذار محسوب می شوند.

وی همچنین با مهم دانستن نقش تعزیرات حکومتی در شهرستان، بازرسی از اصناف و استفاده از بازرسان افتخاری را اقدامی مهم و مؤثر جهت كنترل كالا و خدمات در سطح شهرستان عنوان نمود.

در ادامه این دیدار مدیركل تعزیرات حكومتی استان ضمن بیان مسائل و مشکلات تعزیرات حکومتی شهرستان، آمادگی اداره تعزیرات حکومتی را در جهت برخورد با هرگونه تخلف اعلام نمود و افزود: سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات در سه بخش کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان، قاچاق کالاو ارز  را به عهده دارد.

آقای بیژن نیا در ادامه این دیدار خواستار همکاری در تأمین ساختمان اداری تعزیرات شهرستان شد که مقرر شد 30 درصد هزینه آن از طرف فرمانداری و 70 درصد آن از طریق تعزیرات حکومتی استان تأمین گردد و تجهیزات مورد نیاز از اعتبارات تملک دارایی شهرستان تأمین شود.

استقرار قاضی تعزیرات حکومتی به منظور رسیدگی به تخلفات گران فروشی و کم فروشی اصناف شهرستان و راه اندازی اداره مستقل تعزیرات حكومتی بهاباد تا پایان سال جاری، انجام گشت های مشترک با حضور نماینده ای از طرف فرمانداری و نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان و معرفی بازرسان افتخاری جهت بازرسی از اصناف و ارسال گزارشات این بازرسان به اداره تعزیرات حکومتی از مصوبات این جلسه بود.