سفر رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به بهاباد

سفر رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به بهابادرییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و هیئت همراه ضمن حضور در بهاباد و بازدید از واحدهای مختلف مرکز بهداشت از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهای حوزه سلامت این شهرستان قرار گرفت.

پس از این بازدید، جلسه ای با حضور فرماندار بهاباد، بخشداران مرکزی و آسفیچ، نماینده شورای شهر و رئیس مرکز بهداشت بهاباد و تعدادی از کارکنان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار بهاباد ضمن خیر مقدم و تشکر از مسئولین دانشگاه، به بیان مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه سلامت پرداخت و رفع نیازهای بهداشتی درمانی مردم را از مهمترین اولویت ها دانست.

عباس اقبال گفت: با توجه به بعد مسافتی که شهرستان با مرکز استان دارد لازم است که امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی مورد نیاز همراه با خدمات رسانی مناسب برای مردم شهرستان تأمین گردد.

وی نبود پزشک متخصص در شهرستان  را نیز یکی از مشکلات دانست و از مسئولین خواست تا نسبت به تأمین نیروی مورد نیاز مساعدت لازم را به عمل آورند.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: میزان رضایت مردمی جزء اهداف اصلی دانشگاه و واحدهای تابعه می باشد.

دکتر میرجلیلی باتوجه به با بازدید صورت گرفته و مسائل و موضوعات مطرح شده در جلسه نسبت به مرتفع شدن آنها در راستای ارتقای سطح سلامت مردم منطقه قول همکاری داد و از مسئولین بهداشت شهرستان خواست تا در جهت تحقق بخشیدن به این مهم تمام تلاش و کوشش خود را به کار بندند.

همچنین در این جلسه دکتر رضوی رییس مرکز بهداشت بهاباد گزارشی از وضعیت بهداشت، کمبودها و نیازها را بیان و خواستار مساعدت های لازم در جهت رفع مشکلات موجود شد.

احداث پایگاه اورژانس بین جاده ای بهاباد - آسفیچ، هماهنگی جهت حضور پزشکان متخصص در شهرستان، خرید دستگاه الایزا، خرید دستگاه تست قلب جنین، احداث ساختمان جدید خانه بهداشت آسفیچ، ارائه خدمات داروخانه به صورت شبانه روزی از جمله مصوبات این جلسه بود.