سفر رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به بهاباد

سفر رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور روز پنجشنبه 4 شهریور 95 به منظور بررسی عملکرد این نهاد در شهرستان بهاباد به این شهرستان سفر نمود و دستاوردهای بسیار خوبی برای شهرستان به همراه داشت.

 

سید پرویز فتاح در این سفر در جلسه شورای اداری کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد که با حضورمدیر کل کمیته امداد استان، فرماندار، امام جمعه، شهردار، بخشدار  آسفیچ، کارکنان و امدادگران کمیته امداد امام خمینی(ره) در محل سالن اجتماعات این نهاد برگزار شد شرکت کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر اظهار داشت: کمیته امداد باید محبوب دل های مردم باشد و به بودجه دولت وابسته نباشد.
فتاح اظهار داشت: رویکرد اصلی ما توانمندسازی و رساندن خانواده های زیرپوشش به مرز خودکفایی و در نهایت خارج کردن آنها از زیر پوشش این سازمان است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تصریح کرد: تعداد مددجوی زیرپوشش این سازمان را افتخاری برای این سازمان و نظام نمی دانیم، بلکه افتخار زمانی است که مددجویان را حمایت کرده، بحث آموزش و وام را انجام داده باشیم تا آنها به امداد نیاز نداشته باشند.
وی در ارتباط با سفر به بهاباد با اشاره به اینکه به دلیل علاقه ای که به مردم این شهرستان داشتم شخصا این شهرستان را برای سفر انتخاب کردم، به سالگرد شهادت شهیدان رجائی و باهنر اشاره کرد و افزود: طرح شهید رجائی در حمایت از سالمندان یکی از طرح هایی بود که این شهید بزرگوار در امداد راه اندازی کرد.
وی با بیان اینکه امداد می تواند حلقه وصل همه آحاد مردم در کشور شود، گفت: هر حزب و قوم و مذهبی که در کشور هستند زیر چتر امداد می توانند قرار گیرند و از خدمات این نهاد استفاده کنند.
فتاح با اشاره به اینکه باید کمکهای مردمی تقویت شوند، با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم فرهنگ انفاق در مردم پیاده شود تا جامعه متحول شود، در رابطه با اکرام ایتام نیازمند گفت: طرح اکرام ایتام یکی از طرح هایی است که از استقبال خوب مردمی برخوردار است و نیکوکاران، کودکان نیازمند و یتیم را از لحاظ مالی در طول سال حمایت می کنند.
وی با اشاره به اینکه کفالت و اکرام ایتام و افراد بی سرپرست همواره مورد تاکید و توجه خداوند متعال و ائمه معصومین(ع) بوده است افزود: این موضوع به حدی اهمیت دارد که در قرآن کریم، این اکرام سبب دوستی خداوند، آسایش در دنیا و آخرت، باز دارنده از کبر و غرور و دوری از محنت های مالی می شود.
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) با ارائه تسهیلات به مشاغل زودبازده و کوچک سبب ایجاد اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی شده است و این کمیته از هیچ خدمتی برای کمک و یاری رساندن به مددجویان دریغ نمی کند.
فتاح با اشاره به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در ارتباط با رسالت کمیته امداد افزود: از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) مهمترین رسالت کمیته امداد، ایجاد شرایط ایده آل برای نیازمندان و محرومان جامعه است، از این رو این نهاد انقلابی بهترین مکان برای خدمت رسانی به نیازمندان جامعه است.
رئیس کمیته امداد کل کشور از آمادگی این نهاد حمایتی برای احداث مسکن مددجویی در بهاباد برای نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان خبر داد و گفت: اگر خیرین و مسئولان این شهرستان بتوانند با اهدای زمین بسترسازی لازم را برای ما در کمیته امداد بهاباد فراهم کنند کمیته امداد به تنهایی هزینه احداث و تکمیل این مسکن ها را بر عهده می گیرد.

 

فرماندار بهاباد:

سرعت پرداخت تسهیلات خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد افزایش یابد

فرماندار بهاباد در این جلسه با تأکید براینکه نیاز است که نمایندگی کمیته امداد در بخش آسفیچ بهاباد راه اندازی شود، گفت: سرعت پرداخت تسهیلات خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد افزایش یابد.

عباس اقبال اظهار داشت: مردم بهاباد مردمی در خط نظام و ولایت مدار هستند که در دوران دفاع مقدس 150 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

وی تصریح کرد: نخستین رسالت کمیته امداد این است که خانواده های ضعیف را توانمند کند تا به مرحله ای برسند که روی پای خود بایستند و دیگر متکی به امداد نباشد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه اقداماتی که کمیته در سال های گذشته در بخش اشتغال و توانمندسازی انجام داده، قابل تقدیر است، گفت: پرداخت تسهیلات خودکفایی برای اشتغال نیازمندان امری لازم و ضروری است که باید ادامه پیدا کند.

اقبال خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین عواملی که سبب شده تا انقلاب اسلامی بتواند از بسیاری مشکلات به خوبی عبور کند، عملکرد مطلوب کمیته امداد در رسیدگی به وضعیت محرومان جامعه است.

وی به پراکندگی شهرستان بهاباد اشاره کرد و افزود: بهاباد با توجه به فاصله زیادی که تا مرکز استان دارد در دل کویر قرار گرفته و  یکی از مشکلات اساسی ما پراکندگی منطقه است، با این وجود خدمات امداد در دورترین نقاط شهرستان انجام می شود.

فرماندار شهرستان بهاباد از رئیس کمیته امداد کشور خواست با توجه به پراکندگی شهرستان بهاباد و فاصله بخش آسفیچ تا مرکز شهرستان، نمایندگی کمیته امداد در این بخش راه اندازی شود که این درخواست مورد تایید فتاح رئیس کمیته امداد کشور قرار گرفت.

همچنین ساخت تعدادی منزل مقاوم در برابر زلزله برای مددجویان تحت پوشش در صورتیکه زمین از طرف خود مددجو و مسئولان شهرستان داشته باشد، راه اندازی نمایندگی کمیته امداد در بخش آسفیچ، ساخت یک مرکز تجاری برای مددجویان به خاطر اینکه محصولات تولیدی خود را دراین مرکز به فروش برسانند، اعزام 200 نفر به مشهد مقدس، اهدای 100 جهیزیه به مددجویان و نیازمندان،  تاسیس یک شعبه دیگر مرکز نیکوکاری در شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.