سرگرد "مهدی رحیم زاده" فرمانده انتظامی بهاباد شد

سرگرد "مهدی رحیم زاده" فرمانده انتظامی بهاباد شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در مراسمی با حضور جانشین فرمانده انتظامی استان یزد، فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای تأمین و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرماندهی انتظامی بهاباد برگزار شد از تلاش ها و زحمات سرهنگ پاسدار "حسین ثقفی" فرمانده سابق فرماندهی انتظامی بهاباد قدردانی و سرگرد "مهدی رحیم زاده" به عنوان فرمانده جدید فرماندهی انتظامی این شهرستان معرفی شد.

 

در این مراسم جانشین فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه ایجاد نظم و امنیت در جامعه از مهمترین کارهای نیروی انتظامی است گفت: جهت ارائه خدمات بهتر به مردم نیروها جابجا می شوند تا هدف های درون سازمانی و هدف های عالی نظام را به عرصه ظهور برسانیم.

سرهنگ "عطاء ا... احمدی" با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد همجوار استان کرمان است و از حساسیت ویژه ای برخوردار است گفت: درگذشته شهرستان بهاباد مسیر کاروان اشرار بوده است که به لطف خدا و با همکاری، هماهنگی و اقتداری که کشور در حوزه امنیت دارد با اشرار مقابله شد و امروز اگر ما کوتاه بیاییم امکان بازگشت آنها وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های کاری این نیرو در سال 94 اشاره کرد و گفت: پایش کویر و امنیت حوزه استحفاظی، جلوگیری از سرقت، ترافیک روان و مسئله ساکن شدن اتباع بیگانه غیرمجاز از مهمترین برنامه های این نیرو می باشد.

سرهنگ احمدی در خصوص کویر و امنیت حوزه استحفاظی گفت: وقتی امنیت باشد رفاه، آسایش و اقتصاد است و اگر ذره ای امنیت نباشد از اقتدار نظام تا آسایش عادی جامعه وجود نخواهد داشت و لذا اولویت پایش کویر جهت جلوگیری از تردد قاچاقچیان و همچنین خرده فروشان که می خواهند در جامعه ناامنی را ایجاد کنند می باشد.

وی گفت: سرقت نیز باعث ایجاد اختلال در امنیت روانی و امنیت عادی جامعه می شود که در جهت جلوگیری از سرقت طرح ویژه ای صورت گرفته است.

جانشین فرمانده انتظامی استان در رابطه با بحث ترافیک شهرستان گفت: درست است که شهرستان بهاباد کوچک و خیابان های آن کم است؛ امّا در ابتدای سال دو نفر فوتی داشتیم و آن هم در جایی که هیچکس انتظار آن را نداشت؛ لذا جهت ایجاد یک بستر ترافیکی روان برای مردم فعالیت خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین جرائم خشن استان از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز صورت می گیرد گفت: در این رابطه که دغدغه همه مسئولین استان است 90 درصد از جرایم خشن را اتباع غیر مجاز انجام می دهند که ما باید به این مسئله توجه داشته باشیم و آنها را مد نظر قرار دهیم.

 

در ادامه این مراسم امام جمعه بهاباد در سخنانی با بیان روایتی از حضرت علی(ع) که هیچ نعمتی گواراتر از امنیت نیست گفت: امنیت شاخص اصلی نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی خصوصاً نیروی انتظامی است.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی افزود: امنیت یک امر وجدانی، عقلایی و انسانی است و هیچ چیز به اندازه امنیت دارای ارزش نیست؛ اگر امنیت جانی، زبانی و عملی فراهم باشد شخصیت افراد نیز محفوظ می ماند.

 

فرماندار بهاباد با بیان سخنانی در رابطه با خدمت به مردم گفت: وظیفه اصلی نیروی انتظامی تأمین امنیت است که خوشبختانه در کشور ما به طور اعم و در استان یزد خصوصاً شهرستان بهاباد از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستیم.

"عباس اقبال" با بیان اینکه شهرستان بهاباد در سال 93 جزء شهرستان هایی بود که کاهش آمار جرایم را داشت گفت: با همت و تلاش همه عزیزان انتظامی، قضایی و امنیتی شاهد کاهش آمار جرائم بودیم که نمونه آن کاهش سرقت ها و افزایش کشف سرقت ها و مواد قاچاق در شهرستان بود و انشاا... این روند ادامه پیدا کند تا مردم بیش از پیش احساس امنیت کنند.

وی تصریح کرد: بهاباد باتوجه به بافت مذهبی که دارد بخش مهمی از این مسائل به اعتقادات مردم و یکپارچگی شهرستان برمی گردد و بایستی در جهت تعمیق و گسترش اعتقادات تلاش کنیم تا در راستای ارتقای تأمین امنیت بتوانیم به اهداف بلند نظام برسیم.

اقبال با بیان اینکه اینطور نیست که فقط نیروی انتظامی بتواند با قوه قهریه امنیت را تأمین کند گفت: امنیت یک مقوله ای است که باید همه دست به دست هم دهیم تا خیلی از کارها انجام شود و امنیت برقرار شود؛ وقتی که روحانیون در روستاها پناهگاه مردم هستند و ادارات ما کار کنند باعث کسب رضایت مردم می شود وقتی رضایت مردم بالا برود ضریب امنیتی کشور نیز بالا می رود.

رئیس شورای تأمین شهرستان بهاباد با بیان اینکه تا بحال سعی کردیم مسائل شهرستان را در حد توان و امکانات شهرستان حل کنیم تا یک وحدت خوبی بین دستگاهها داشته باشیم گفت: بعد از کذشت چندین سال از شهرستان شدن بهاباد هنوز در بحث قوه قضائیه و نیروی انتظامی در حد یک شهرستان نیستیم؛ امکانات در بعضی از قسمت ها باید توجه بیشتری شود؛ اگر دادگستری داشته باشیم در این قسمت موفق تر هستیم.

اقبال همچنین در بحث نیروی انتظامی خواستار توجه جدی به تجهیزات، نیرو، ساختمان فرماندهی، نیازها و امکانات بیشتر باتوجه به فاصله طولانی تا مرکز استان و موقعیت جغرافیایی شهرستان در کویر جهت تأمین امنیت شد.  

در این مراسم سرهنگ پاسدار "حسین ثقفی" به ارائه گزارش عملکرد این نیرو در سال گذشته پرداخت و از تمامی مسئولین خصوصاً فرماندار و امام جمعه که با فرماندهی انتظامی همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود.

در پایان جانشین فرمانده انتظامی استان یزد از زحمات چند ساله سرهنگ پاسدار "حسین ثقفی" در شهرستان قدردانی و سرگرد پاسدار "مهدی رحیم زاده" را به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان بهاباد معرفی نمود.