سرشماری اینترنتی تا 30 مهر تمدید شد/شروع سرشماری حضوری از 28 مهر

سرشماری اینترنتی تا 30 مهر تمدید شد/شروع سرشماری حضوری از 28 مهربه گزارش روابط عمومی و تبلیغات ستاد سرشماری شهرستان بهاباد؛ فرماندار بهاباد با تقدیر و تشکر از مشارکت بسیار بالای مردم شهرستان بهاباد گفت: خوشبختانه در شهرستان بهاباد اقدامات خوبی برای مشارکت اینترنتی مردم اجرا شد و تاکنون بیش از 90 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند و رتبه اول را در بین شهرستان های استان کسب نموده است.

عباس اقبال گفت: براساس تصمیم مسئولان مرکز آمار ایران، سرشماری اینترنتی در کلیه مناطق کشور تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهر تمدید شده است و مرحله حضوری سرشماری از صبح روز چهارشنبه 28 مهر با مراجعه مأموران به درب منازل آغاز خواهد شد.

مدیر اجرای سرشماری شهرستان بهاباد تصریح کرد: این سرشماری در مرحله اول به صورت الکترونیکی و با ثبت اطلاعات خانوارها از طریق سامانه www.Sarshomari95.ir و با دریافت کد آماری به انجام می رسد که پس از پایان ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری، مرحله دوم این طرح آغاز می شود و مأموران به صورت حضوری به وظیفه خود عمل خواهند.

وی افزود: ثبت نام از افرادی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت نکرده اند در مرحله دوم سرشماری با مراجعه حضوری مأموران آمار گیر به درب منازل انجام می شود و خانوارها باید مدارک هویتی خود و افراد تحت تکفل مانند کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی را در اختیار داشته باشند.

اقبال ادامه داد: افرادی هم که در مرحله اول به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند باید به هنگام مراجعه مأمورین سرشماری کد آماری خود را ارائه نمایند که لازم است این کد در دسترس سایر اعضای خانوار قرار گیرد تا وقت کمتری از مردم و مأموران در مراجعه حضوری گرفته شود.

وی ضمن درخواست از مردم جهت نهایت همکاری با مأموران سرشماری گفت: شش نفر مأمور آمارگیر در شهرستان بهاباد در اجرای این سرشماری مشارکت خواهند داشت و مجهز به تبلت، جلیقه سرشماری و کارت شناسایی هستند که با مراجعه به درب منازل کار سرشماری را انجام خواهند داد.