ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بهاباد تشکیل جلسه داد

ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بهاباد تشکیل جلسه دادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بهاباد صبح امروز 27 شهریور97 به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ، رئیس شورای اسلامی شهر و مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، خواستار نوآوری و خلاقیت در برنامه های هفته دفاع مقدس شد و گفت: باید با دوری از تکرار برخی برنامه های کلیشه ای، واقعیت های هشت سال دفاع مقدس به ویژه برای نسل جوان تبیین شود.
محمدمهدی خانی زاده" با توجه به همزمانی شروع سال تحصیلی با ماه محرم و هفته دفاع مقدس، خواستار اجرای برنامه های مرتبط با بازگشایی مدارس، حال و هوای محرم و دفاع مقدس شد.
وی با بیان اینکه امروز دشمن از طریق فضای مجازی اعتقادات ما را تخریب و در آن شبهه وارد می کند، بر ضرورت بیان ارزش های دفاع مقدس و پاسخ به شبهات مطرح شده تأکید نمود.
فرماندار بهاباد اقتدار کشور را مدیون جانفشانی شهدا و رشادت های رزمندگان دانست و اخلاص و بی اعتنایی رزمندگان به دنیا، شهادت طلبی رزمندگان، ، شجاعت فرماندهان، استقامت رزمندگان، معنویت جبهه های جنگ و بزرگواری و مروت در عین داشتن قدرت را از برخی خصوصیات هشت سال دفاع مقدس عنوان نمود.
خانی زاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دیدارهایی که در مناسبت های مختلف از خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام می شود گفت: پاسداشت مقام شهدا و ارج نهادن به مقام آنها وظیفه سنگینی است که بر دوش مسئولان قرار دارد و لذا باید در کنار حفظ کرامت خانواده های شهدا، نسبت به رفع نیازها و مشکلات آنها به ویژه فرزندان شهدا توجه شود.

 

امام جمعه بهاباد هم در سخنانی با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس باید در بین مردم آورده شود بر ضرورت آموزش سبک زندگی شهدا تأکید نمود.
حجة الاسلام و المسلمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی افزود: هشت سال جنگ تحمیلی درسی فراموش نشدنی به دشمنان این مرز و بوم بود و چیز ساده ای نیست که بتوان سادگی از آن گذشت.

در ادامه بخشداران مرکزی و آسفیچ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مسئولین ادارات به بیان برنامه های خود در هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس پرداختند.

برگزاری رژه موتوری، رژه نیروهای مسلح، عطر افشانی و گلباران قبور مطهر شهدا، همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری نمایشگاه عکس، نشست های بصیرتی در پایگاه های بسیج، همایش بسیجیان و یادگاران دفاع مقدس، شب شعر عاشورایی، اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم و تهیه جهیزیه برای ده زوج جوان شهرستان از برخی برنامه های مطرح شده بود.

همچنین نواختن زنگ شکوفه ها و زنگ مهر و مقاومت در مدارس، گلبانگ توحید در مدارس و افتتاح مدرسه خلیج فارس احمدآباد از برخی برنامه های بازگشایی مدارس می باشد.