ستادهای تبلیغاتی کاندیداها، قوانین تبلیغات انتخابات را رعایت کنند

ستادهای تبلیغاتی کاندیداها، قوانین تبلیغات انتخابات را رعایت کنندبه گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ جلسه توجیهی مسئولین ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، مسئول هیأت نظارت، معاون فرماندار و دبیر ستاد انتخابات در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار و رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان بهاباد در این  جلسه خواستار رعایت قوانین و مقررات انتخابات، جهت تأمین نظم و ایجاد انضباط تبلیغاتی شد.

عباس اقبال از انتخابات بعنوان امری مهم و خطیر در کشور یاد کرد و گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همه امور کشور به آرا و پشتیبانی های مردم متکی می باشد و تمامی مسئولیت ها، از مقبولیت مردمی هم برخوردار است.

وی تصریح کرد: نامزدهای انتخابات مجلس فقط در محل ستادها می توانند پوستر، بنر و تراکت نصب کنند و نصب عکس و پوستر درابعاد 10 در15 سانتی متر منع قانونی ندارد و شهرداری مکان هایی را در سطح شهر به منظور تبلیغات نامزدها پیش بینی کرده است.

اقبال خاطر نشان کرد: طبق ماده 58 قانون انتخابات هیچ یک از حامیان و طرفداران نامزدها حق پاره یا مخدوش کردن و آسیب به تبلیغات نامزدهای دیگر را ندارند و درصورت شناسایی با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: طبق ماده 61 (اصلاحی26/1/86) قانون مقررات  انتخابات مجلس شورای اسلامی هر گونه الصاق اعلامیه، عکس، پوستر، بنر و پارچه های تبلیغاتی به طور کلی ممنوع است و مأمورین انتظامی در صورت مشاهده چنین مواردی باید نسبت به امحاءآنها اقدام نموده و متخلفین را جلب و به مقامات قضایی تحویل نمایند؛ استنکاف از این وظیفه جرم محسوب می شود.

فرماندار بهاباد ضمن تشکر از مسئولین ستادهای انتخاباتی کاندیداها خاطر نشان کرد: ستادهای تبلیغاتی کاندیداها، باید قوانین تبلیغات انتخابات را رعایت کنند؛ مسئولین ستادهای تبلیغاتی باید با سرلوحه قراردادن عمل به قانون، اخلاق مداری و با اصول و ضوابط قانونی کار خود را پیش برند.

اقبال با بیان اینکه هر یک از نامزدها می توانند در شهرستان یک ستاد داشته باشند گفت: هر کاندیدا می تواند فقط یک ستاد برادران و یک ستاد خواهران در مرکز شهرستان و موارد مشابه را در بخش آسفیچ  داشته باشد و در سایر مراکز نمی توان ستادی را دایر نمود.