سالم ترین، آزادترین و پر مشارکت ترین انتخابات جهان در ایران برگزار می شود

سالم ترین، آزادترین و پر مشارکت ترین انتخابات جهان در ایران برگزار می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مسعود شریعتی عضو هیأت بازرسی انتخابات استان در جلسه توجیهی آموزشی بازرسان هیأت بازرسی انتخابات شهرستان بهاباد  گفت: سالم ترین، آزادترین و پر مشارکت ترین انتخابات جهان در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود که حضور حداکثری مردم را بدنبال دارد.

وی افزود: پایه های انقلاب اسلامی ایران بر دوش مردم است که با حضور خود نقش آفرینی می کنند گفت: این نقش آفرینی در قالب انتخابات، که نشأت گرفته از استقلال رأی و آزادی که در نظام جمهوری اسلامی همراه است تحقق می یابد.  

شریعتی افزود: جایگاه آراء مردم آنقدر بالا است که امام راحل فرمودند میزان رأی ملت است و لذا ما زمانی می توانیم آن را جامعه عمل بپوشانیم که این انتخابات با قوانین رایج کشور و بدون اینکه خدشه ای به انتخابات وارد شود برگزار شود.

وی با بیان اینکه براساس قانون برگزاری انتخابات به عهده وزارت کشور قرار داده شده است گفت: وزارت کشور با تشکیل هیأت اجرایی که فرماندار و معتمدین محلی که از خود مردم هستند انتخابات را برگزار می کند و در حقیقت همه کارهای نظارتی به دست خود مردم است و دولت فقط پشتیبانی و تسهیل کننده است.

مسعود شریعتی برگزاری این رویداد بزرگ را نیازمند رعایت قانون دانست گفت: برای اینکه خدشه ای به انتخابات وارد نشود و طبق قانون فرآیند اجرای رأی گیری مورد بازرسی قرار گیرد و شما بازرسان در جای جای کشور به عنوان چشم و گوش وزارت کشور هستید.  

وی افزود: باید با تدبیر به موقع مسائل را به شکلی رصد کنید که امانت داری که حق الناس است را رعایت کرده تا اجرای انتخابات بدون هیچگونه اشکال و انتخاباتی سالم برگزار شود.