ساده انگاری و سهل انگاری نسبت به کرونا و عدم رعایت پروتکل‌ها باعث شیوع کرونا می‌باشد/ لزوم رعایت قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا

ساده انگاری و سهل انگاری نسبت به کرونا و عدم رعایت پروتکل‌ها باعث شیوع کرونا می‌باشد/ لزوم رعایت قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونابه گزارش روابط عموومی فرمانداری بهاباد؛ باتوجه به وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان بهاباد نشست سه جانبه فرماندار بهاباد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان به منظور بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان برگزار شد.

فرماندار بهاباد با اظهار اینکه علت شیوع کرونا را نمی‌توان به مجلس یا مراسم خاصی نسبت داد گفت: شیوع فعلی کرونا بیشتر به صورت خانوادگی و در اطرافیان آنها می باشد که ساده انگاری و سهل انگاری نسبت به کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در به وجود آمدن بحران شیوع کرونا نقش مهمی داشته است.

مهندس خانی‌زاده برخورد قهری برای رعایت پروتکل های بهداشتی را در شأن مردم با فرهنگ بهاباد ندانست و فرهنگ سازی جهت رعایت جدی پروتکل های بهداشتی را مهمترین عامل برای پیشگیری از شیوع کرونا عنوان نمود.

وی با تأکید بر لزوم رعایت قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، افزود: متاسفانه برخی افراد مبتلا به کرونا که باید در قرنطینه خانگی باشند با تضییع حقوق شهروندان در سطح شهر تردد می کنند که با آنها برخورد صورت خواهد گرفت.

انجام اقدامات لازم جهت رفع مشکلات تکمیل 100 درصد طرح شهید سلیمانی در شهرستان، اطلاع رسانی و فرهنگی سازی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد با افراد مبتلا به کرونا در صورت عدم رعایت قرنطینه خانگی از مهمترین مباحث و مصوبات جلسه بود.