زنگ سپاس معلم در مدارس بهاباد نواخته شد

زنگ سپاس معلم در مدارس بهاباد نواخته شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ زنگ سپاس معلم به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم، در مدارس شهرستان بهاباد و به صورت نمادین در دبستان دخترانه مریم بهاباد نواخته شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک فرا رسیدن بعثت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و هفته بزرگداشت مقام معلم، به نقش معلم در تعالی دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: عظمت و شأن معلم به خاطر تربیت انسان به عنوان اشرف مخلوقات است.

عباس اقبال به اهمیت و اصالت افکار شهید مطهری اشاره کرد و گفت: اگر کسی دنبال شناخت اسلام ناب محمدی(ص) است آن را باید در آثار شهید مطهری جستجو کند.

وی ادامه داد: شهید مطهری عالمی فرزانه و آزاده ای اندیشمند بود که افکار مخالفین اسلام را خوب می شناخت و با دلایلی محکم آنها را رد می کند و سپس اندیشه ناب اسلام را مطرح و مخاطب را اقناع می کند.

اقبال گفت: شهید مطهری می خواست انسان هایی را تربیت کند که افکار آنها دستخوش احساسات و خرافات نباشد؛ انسان های اندیشمندی که قدرت فکر خود را به کار اندازند و با فکر زندگی کنند نه با خرافات و آرزوی های پوچ.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد وظیفه معلم را تعلیم و تربیت دانست و باتوجه به اهمیت تربیت عقلانی مترّبی گفت: هرچه بدبختی بر سر بشر می آید از جهل است؛ از نظر شهید مطهری جهل مقابل علم نیست بلکه مقابل عقل است؛ انسان جاهل قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را ندارد و قدرت تشخیص مصلحت خودش و دیگران را ندارد و چه بسا کسی که علم داشته باشد اما جاهل باشد؛ کسی که بمب اتم می سازد و بر سر بشر می ریزد عالم است اما در عین حال جاهل است.

عباس اقبال افزود: معلمین بایستی افراد عاقل تربیت کنند؛ یعنی کسانی که بتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند و فقط جلوی پای خود را نبینند بلکه مصلحت آینده خود و بشریت را تشخیص دهند.

وی با بیان اینکه نمونه های انسان های عاقل رزمندگان دفاع مقدس بودند که هشت سال در مقابل دشمن ایستادند گفت: امروز دشمن برای ما برنامه های زیادی دارد؛ امّا چون می داند با یک ملت فهیم و عاقل روبرو است جرئت اقدام ندارد.