زمین لرزه بامداد امروز بهاباد خسارت جانی و مالی نداشت

زمین لرزه بامداد امروز بهاباد خسارت جانی و مالی نداشتفرماندار بهاباد به دنبال وقوع زمین لرزه‌ بامداد امروز در این شهرستان به بزرگی ۵.۲ اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه تیم های ارزیاب جهت بررسی مناطق زلزله زده اعزام شدند ولی خوشبختانه با توجه به واقع شدن کانون زمین لرزه در حوالی بهاباد و مکانی خالی از سکنه تاکنون هیچ خسارت جانی و مالی در این رابطه گزارش نشده است.

محمدمهدی خانی زاده بهابادی افزود: البته صدا و شدت زمین لرزه موجب رعب و وحشت زیاد مردم شده بود ولی در حال حاضر وضعیت در شهرستان عادی است.

وی در پایان نیز به هماهنگی انجام شده با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در رابطه با خسارات جزئی احتمالی این زمین لرزه اشاره و عنوان کرد: بر همین اساس درصورت وارد آمدن خسارات‌ ناشی از زمین لرزه، افراد می‌توانند از طریق بنیاد مسکن اقدام کنند.

این زمین لرزه، ساعت ۰۱:۰۴:۴۹ امروز سه‌شنبه ششم آبان‌ماه در ۴۲ کیلومتری شهر بهاباد و در عمق هشت کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

با توجه به فاصله ۸۶ کیلومتری این زمین لرزه با شهر بافق، تکانه های این زلزله در این شهر و حتی با وجود فاصله ۱۵۳ کیلومتری از شهر یزد به صورت خفیف تر تا مرکز استان نیز احساس شد.