ریشه های تولید فقر باید شناسایی شوند

ریشه های تولید فقر باید شناسایی شوندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به همراه مدیر کمیته امداد بهاباد با فرماندار دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار با بیان اینکه ایجاد اشتغال و رساندن مددجویان به مرحله خودکفایی باید از اولویت های کمیته امداد امام خمینی(ره) باشد گفت: در صورتی که همه افراد جامعه وظایف خود را به خوبی انجام دهند هیچ نیازمند و فقیری وجود نخواهد داشت و لذا باید تلاش کنم که مددجویان بیشتری خودکفا شوند تا از وابستگی به دستگاههای حمایتی خارج شوند.

عباس اقبال با تأکید بر اینکه ریشه های تولید فقر باید شناسایی شوند گفت: اگر قرار باشد مددجویان خودکفا شوند و از تحت پوشش این نهاد بیرون بروند ولی از طرف دیگر عده ای دیگر وارد شوند مشکل اصلی که همان ریشه کنی فقراست باقی می ماند.

وی با ابراز رضایت از طرح های اشتغالزایی کمیته امداد شهرستان گفت: اجرای این طرح ها توسط کمیته امداد باعث شده است تعدادی از افراد محروم و نیازمند بتوانند شغلی برای خود ایجاد کنند تا به کسی محتاج نباشند.

مدیرکل کمتیه امداد امام خمینی استان یزد هم با اشاره به اینکه کمیته امداد به عنوان نهاد انقلابی کارهای زیادی را در محرومیت زدایی انجام داده است گفت: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی خانواده های تحت پوشش است.

محسن علیزاده افزود: این نهاد با دادن تسهیلات به افراد نیازمند سبب شده تا با ایجاد اشتغال مناسب، آنها را توانمند کند تا با کسب درآمد برای خانواده های خود بتوانند به خودکفایی برسند.

در ادامه جلسه مشکلات و کارهایی که برای مدجویان انجام شده است مطرح و فرماندار پیشنهادات لازم برای ارائه خدمات بهتر به مددجویان را بیان نمود.