روستایی بودن نیمی از هویت اغلب ما ایرانیان است

روستایی بودن نیمی از هویت اغلب ما ایرانیان است 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در پیامی روز ملی "روستا و عشایر" را تبریک گفت.

 

متن پیام "محمدمهدی خانی زاده" بدین شرح است:


 

"بسم الله الرحمن الرحیم"

پانزدهم مهرماه روز "روستا و عشایر" یادآور سخت کوشی زنان و مردان روستایی است؛ پدران و مادرانی که با اندک داشته ها، برای حفظ زیبایی و آبادانی روستاها می کوشند و از آنها می توان به عنوان الگویی برای خودکفایی، خودساختگی و صفا و صمیمیت نام برد.

روستایی بودن نیمی از هویت اغلب ما ایرانیان است و نمی توان به آن بی توجه ماند؛ با آنکه خشکسالی و مهاجرت ها، سبک زندگی روستایی را دگرگون ساخته و زندگی مدرن به توقعات جدید دامن می زند، امّا زندگی و حیات در روستاها جریان دارد.

بحمدالله در سایه دولت تدبیر و امید و توجه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، روستاها بالاخص روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان بهاباد در کانون سیاست ها و توجه مدیران و متولیان قرار گرفت و حیات دوباره ای به زندگی روستایی بخشید و به درستی گفته شد که دست یابی به توسعه پایدار، از آبادانی و رونق روستاها می گذرد.

بی تردید تلاش های بدون چشم داشت و شبانه روزی دهیاران و شوراهای اسلامی، مهر تأییدی بر رضایتمندی مردم از سیاست های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ماندگاری در روستاها را بیش از گذشته تضمین می نماید.

اینجانب ضمن تبریک این روز به روستائیان سخت کوش، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها، امیدوارم با ایجاد انگیزه و فراهم نمودن امکانات و زیرساخت های مناسب، شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا و بازیافتن اهمیت بنیادین روستاها باشیم.

97/7/15