روحانیون در فرهنگ سازی در جامعه برای پیشگیری و مقابله باکرونا نقش ویژه دارند/ تشکر و قدردانی فرماندار بهاباد از همراهی روحانیون با ستاد مقابله با کرونا از ابتدای شیوع کرونا تاکنون

روحانیون در فرهنگ سازی در جامعه برای پیشگیری و مقابله باکرونا نقش ویژه دارند/ تشکر و قدردانی فرماندار بهاباد از همراهی روحانیون با ستاد مقابله با کرونا از ابتدای شیوع کرونا تاکنونبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نشست مشترک فرماندار بهاباد با امام جمعه بهاباد و روحانیون شهرستان با محوریت پیشگیری و مقابله با کرونا در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.
فرماندار بهاباد حفظ سلامتی مردم را اولویتی اصلی بیان نمود و با اظهار اینکه کرونا ویروس تا مدت زمانی طولانی و نامعلوم وجود خواهد داشت و می بایست همزیستی مسالمت آمیز را با این ویروس داشته باشیم گفت: تنها و موثرترین راه مقابله با کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هست؛ ایجاد محدودیت و برخورد قهری و دستوری جهت مقابله و پیشگیری از کرونا، برای مدت کوتاهی مؤثر می باشد و باتوجه به آینده نامعلوم کرونا ویروس می طلبد با آگاهی بخشی بیشتر به مردم برای رعایت پروتکل ها بهداشتی و فرهنگسازی بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

"محمدمهدی خانی زاده" ضمن تشکر و قدردانی از تلاش ها، کمک ها و همراهی های روحانیون در زمینه مقابله با کرونا ویروس افزود: روحانیون از جایگاه ویژه ای در بین مردم برخوردار هستند و از اوایل شیوع کرونا در میدان مبارزه با کرونا حضوری پررنگ داشتند و‌ به عنوان یکی از سفیران سلامت در راستای ارتقاء سطح سواد سلامت مردم نقشی موثر داشته و خواهند داشت.
وی با بیان اینکه در برنامه های مذهبی شاهد رعایت بسیار خوب پروتکل های بهداشتی بودیم گفت: باید بیش از پیش نسبت به نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از کرونا اقدام نمود.
مهندس خانی زاده عادی پنداری کرونا را باعث کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان نمود و تصریح کرد: رعایت پروتکل ها باید تا پایان شکست کرونا ادامه داشته باشد و نباید فقط در یک بازه زمانی خاص از رنگ بندی وضعیت شیوع کرونا باشد.
امام جمعه بهاباد طی سخنانی دغدغه و تعصبات دینی را یکی از چالش‌های جامعه در دوران کرونا عنوان نمود و گفت: جامعه ما یک جامعه دینی و اسلامی است و مناسک و آیین های مذهبی در آن مورد توجه می باشد که باتوجه به شیوع کرونا می توان به صورت انفرادی، در فضای باز و حتی با حضور چند نفر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار نمود.
"حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی" ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد بر عهده هیأت امنای مساجد است و در این زمینه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.