رزمایش بزرگ پیاده روی اربعین نشان دادن قدرت اسلام است

رزمایش بزرگ پیاده روی اربعین نشان دادن قدرت اسلام استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد اربعین شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، رئیس هیئت رزمندگان اسلام استان و مسئولین ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر با بیان اینکه ولایت اهل بیت(ع) اساس دین می باشد گفت: در قرآن و سخنان معصومین(ع) به هیچ چیز به اندازه ولایت سفارش نشده است؛ اگر ولایت امیرالمؤمنین(ع) را قبول نداشته باشیم، عبادات ما نقاشی روی آب است.

عباس اقبال اربعین را یکی از جلوه های ولایت دانست و گفت: رزمایش بزرگ پیاده روی اربعین نشان دادن قدرت اسلام است که بیانگر همدلی و هم زبانی و وحدت امت اسلامی است و لذا دشمن از این حضور گسترده می ترسد.

وی با اشاره به حملات تروریستی دشمنان در منطقه گفت: همه نقشه هایی که دشمنان برای محدود کردن انقلاب اسلامی ملت ایران کشیده اند نتیجه عکس داده و امروز عظمت انقلاب اسلامی، دشمنان ما را به خضوع وا داشته است.

اقبال در ادامه جلسه با بیان اینکه سال گذشته 350 نفر از بهاباد در این همایش عظیم جهان اسلام  حضور داشتند گفت: در اربعین امسال پیش بینی می شود 500 نفر از بهاباد در این همایش عظیم شرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه این کار همانطور که مردمی است باید مردمی بماند و ما فقط مقدمات کار را باید تسهیل کنیم گفت: زمینه های پذیرایی، اسکان، تأمین امنیت و سایر اقدامات لازم در این خصوص باید به بهترین نحو انجام شود تا این مراسم در شان زائران برگزار گردد.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد:

بیش از ۳۰ هزار نفر از یزد در پیاده روی اربعین شرکت می کنند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هم با بیان اینکه امسال استقبال مردم از پیاده روی اربعین بیشتر از سال گذشته خواهد بود گفت: در سال گذشته حدود دو میلیون نفر از ایران در پیاه روی اربعین شرکت کردند که امسال پیش بینی می شود حدود سه میلیون نفر حضور داشته باشند.

محمدرضا جعفری باتوجه به هماهنگی های صورت گرفته در جلسات مختلف، سهمیه تعیین شده زائران پیاده استان یزد در مراسم اربعین را 30 هزار نفر عنوان نمود و افزود: به منظور هماهنگی این حماسه بزرگ مسئولیت پذیرایی از زائرین اربعین بر عهده ستاد بازسازی عتبات  و عالیات قرار گرفت که برای حدود 30 هزار نفر برنامه داریم پخت غذا و اسکان زائرین را داشته باشیم.

وی در خصوص صدور ویزا برای زائرین پیاده اربعین حسینی گفت: صدور ویزا در 11 نقطه کشور تعیین گردیده که امسال استان یزد از این حیث محروم است و زائرین باید از طریق استان اصفهان جهت صدور ویزا اقدام کند.

جعفری باتوجه به اینکه مردم عراق میزبان اصلی زائرین هستند و موکب هایی که توسط مردم عراق برپا می شود تا عصر روز اربعین جمع می شود گفت: مردم ایران حداقل یک تا دو روز بعد از اربعین در کربلا می مانند و لذا برای پذیرایی از مردم موکب های ایران از 10 تا 25 صفر برپا خواهد بود.

وی گفت: درصدد هستیم با شناسایی خیرین در رابطه با راه‌اندازی موکب، پخت غذا و فضای استراحت در کربلا، نجف و سایر مناطق اقدام کنیم و از مردم خواست در این امر مشارکت داشته باشند. 

 

تشکیل جلسه هماهنگی جهت اعزام کاروان اربعین شهرستان، پیگیری و برطرف سازی مشکلات سال گذشته، جمع آوری کمک های غیر نقدی مردم در محل مهدیه بهاباد و تعیین شماره حساب از سوی ستاد بازسازی عتبات برای کمک های نقدی مردم از جمله تصمیماتی بود که در این جلسه اتخاذ گردید.

گفتنی است سال گذشته 24 هزار نفر از استان یزد در پیاده روی اربعین شرکت کردند.