راه اندازی پروژه‌ای دیگر جهت اشتغال‌زایی‌ در شهرستان بهاباد طی دو سال گذشته/ بازدید فرماندار بهاباد از مجتمع معدنی و کارخانه فرآوری سرب و روی زریگان

راه اندازی پروژه‌ای دیگر جهت اشتغال‌زایی‌ در شهرستان بهاباد طی دو سال گذشته/ بازدید فرماندار بهاباد از مجتمع معدنی و کارخانه فرآوری سرب و روی زریگانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛  فرماندار بهاباد صبح امروز از مجتمع معدنی سرب و روی زریگان که در نزدیکی روستای زریگان بهاباد واقع می‌باشد بازدید و در جریان راه‌اندازی کارخانه فرآوری سرب و روی مجتمع صنعتی‌ معدنی زریگان و تولید شمش روی قرار گرفت.

فرماندار بهاباد در حاشیه بازدید میدانی از این معدن و کارخانه گفت: طی دوسال گذشته گام‌های مؤثری به منظور رفع موانع و مشکلات معدن سرب و روی زریگان برداشته شده است و امروز از خط تولید هیدروکسید روی معدن زریگان که نیتجه این پیگیری‌ها می باشد مورد بازدید قرار گفت.

"محمدمهدی خانی‌زاده" افزود: بعد از راه‌اندازی کارخانه فرآوری سرب و روی این معدن، امسال نیز در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، رفع موانع تولید و مشکلات این معدن با همکاری مسئولین استانی تسریع خواهد یافت و انشاءا... تا دو ماه آینده خط تولید ورق و شمش روی در این مجتمع معدنی راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس هدف‌گذاری انجام شده ظرفیت تولید شمش در فاز اول راه‌اندازی 10 تن در روز می‌باشد و در سال آینده به 25 تن در روز خواهد رسید که ظرفیت صادرات را برای منطقه فراهم می‌کند.

مهندس خانی زاده اظهار داشت: با راه‌اندازی طرح‌های توسعه‌ای معدن سرب و روی زریگان اشتغال‌زایی در این مجتمع که هم اکنون به 50 نفر رسیده به 150 نفر افزایش خواهد یافت.