دیدار ورزشكاران زورخانه حضرت امیرالمؤمنین(ع) بهاباد با فرماندار

دیدار ورزشكاران زورخانه حضرت امیرالمؤمنین(ع) بهاباد با فرمانداربه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت روز ملی فرهنگ پهلوانی رئیس و اعضای هیأت زورخانه حضرت امیرالمؤمنین(ع) به همراه ورزشکاران این زورخانه با فرماندار بهاباد دیدار نمودند.

فرماندار بهاباد در این دیدار با تبریک این روز به پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای گفت: پهلوانی، اخلاق الهی است و یکی از صفات خدا بخشش و گذشت است؛ پهلوان واقعی کسی است که در عین توانمندی بتواند ببخشد و بگذرد.

"عباس اقبال" افزود: خیلی از مشکلاتی که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم به خاطر این است که گذشت نیست؛ خدا می بخشد امّا هر روز بخشش و گذشت در ما کمتر می شود؛ در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی خیلی راحت آبروی افراد را می برند و دل افراد را می شکنند.

وی با اشاره به تبعات زندگی مدرن گفت: متأسفانه امروز رفت و آمدهای خانوادگی افراد کمتر شده است و بعضی ها اصلاً از مشکلات و حال بستگان خود خبر ندارند که این مغایر اخلاق پهلوانی است.

فرماندار بهاباد در پایان ضمن حمایت از این ورزش باستانی به اتمام احداث ساختمان زورخانه بهاباد قول مساعد داد و خواستار گسترش این ورزش و ترویج فرهنگ پهلوانی شد.

در این دیدار رئیس هیأت ورزش زورخانه ای بهاباد ضمن تشکر از فرماندار بهاباد بخاطر شروع عملیات احداث زورخانه بهاباد گزارشی از برنامه های انجام شده را ارائه نمود و ورزشکاران مسائل و مشکلات خود را بیان نمودند.

 

12 مرداد (17شوال) سالروز پیروزی حضرت علی(ع) بر پهلوان نامی دشمن در جنگ خندق است و این روز به عنوان روز "فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای" نامگذاری شده است.