دیدار نماینده منتخب مردم مهریز، ابرکوه، بافق، خاتم و بهاباد در مجلس دهم با فرماندار بهاباد

دیدار نماینده منتخب مردم مهریز، ابرکوه، بافق، خاتم و بهاباد در مجلس دهم با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نماینده منتخب مردم در مهریز، ابرکوه، بافق، خاتم و بهاباد در دهمین دوره مجلس شورای در سفر خود به شهرستان بهاباد با فرماندار دیدار نمود. در این دیدار که روز شنبه 25 اردیبهشت در محل فرمانداری صورت گرفت بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای اسلامی شهر بهاباد حضور داشتند.

فرماندار بهاباد در این دیدار گزارشی از عملکرد فرمانداری، مسائل و مشکلات شهرستان و علل عقب ماندگی و رشد نکرد بهاباد در گذشته را بیان نمود و گفت: بعد از اینکه با پیگیری های جدی، بهاباد شهرستان شد و می بایست رشد سریعی داشته باشد به علت عدم ثبات مدیریت و تعویض پنج فرماندار طی پنج سال در دولت قبل باعث شد علاوه بر عدم امکان برنامه ریزی مناسب، مشکلات زیادی برای تهیه تجهیزات و امکانات راه اندازی ادارات جدید داشته باشیم.

اگر زیرساخت ها نباشد هیچ شهرستانی رشد نمی کند

عباس اقبال با بیان اینکه اگر زیرساخت ها نباشد هیچ شهرستانی رشد نمی کند، یکی از مهمترین عوامل عدم انگیزه سرمایه گذاری در بهاباد را نداشتن  شهرک صنعتی عنوان نمود و گفت: ناحیه صنعتی بهاباد در محل مناسبی قرار ندارد و برای جذب سرمایه گذاران نیاز به یک شهرک صنعتی با امکانات مناسب دارد تا سرمایه گذاران با مشکل تأمین زمین، آب، برق و گاز مواجه نباشند که در این رابطه اقدامات اولیه شروع شده است.

وی توضیحاتی در مورد پیگیری و شروع اجرای پروژه گازرسانی به شهرستان، دوبانده نمودن جاده بهاباد بافق، بهبود وضعیت بهداشت و درمان اخذ مجوز بیمارستان بهاباد، تجهیز و اصلاح ساختمان مرکز بهداشت شهرستان جهت بیمارستان و مشکلات آب شرب بهداشتی در روستاها بیان نمود و گفت: حدود 70 درصد روستاهای شهرستان بهاباد آب آشامیدنی سالم ندارند؛ سال گذشته موفق به اخذ مجوز یک مجتمع آبرسانی شدیم  که 10 میلیارد تومان اعتبار می خواهد و تاکنون چاه حفر شده و چهار کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.  

اقبال به اجرای طرح نوبر(نگاه ویژه به روستاها) در شهرستان اشاره نمود و گفت: در این طرح مسائل و مشکلات روستاها مورد بررسی قرار گرفت و قول های بی مورد به مردم ندادیم و خود مردم روستاها هم برای رفع مشکلات مشارکت داشتند که بحمدا... کارهای بی نظیری انجام شده است.

تاکنون 30 درصد مشکلات شهرستان حل شده است؛ 70 درصد مشکلات مانده

اشتغال و گردشگری اولویت های شهرستان بهاباد در سال 95

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد با بیان اینکه با اتحاد و همدلی امام جمعه، نماینده مجلس، شوراهای اسلامی شهر، شهرستان و بخش و حمایت های ویژه استاندار، معاونین و مدیران کل استان توانستیم علیرغم محدودیت اعتبارات کارهای بسیاری خوبی در شهرستان انجام دهیم گفت: تاکنون با کارهایی که در شهرستان انجام شده است فقط  30 درصد مشکلات شهرستان حل شده است؛ 70 درصد مشکلات مانده که باید پیگیری و حل شود.

اقبال اشتغال و گردشگری را از اولویت های شهرستان بهاباد در سال 95 عنوان نمود و گفت: برنامه سالانه ادارت، دهیاری ها و بخشداری ها شهرستان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه کار نماینده قانون گذاری و نظارت است  گفت: وقتی یک نماینده در جریان مشکلات مردم باشد بهتر و سریعتر می توانیم مشکلات را حل نماییم و انشاا... با حضور جنابعالی که از خود منطقه هستید بتوانیم کارهایی که شروع کردیم از جمله کارخانه گندله سازی و باند دوم بهاباد بافق را به پایان برسانیم؛ انشاا... در شش ماه اول امسال کارخانه گندله سازی شروع خواهد شد که یک کار زیربنایی اساسی برای ایجاد اشتغال در شهرستان است.

فرماندار بهاباد در ادامه پیشنهادات لازم را برای برنامه های نماینده مجلس مطرح نمود و خاطرنشان کرد: مشکلات مردم فقط با پیگیری، تعامل و دیدار چهره به چهره با  مسئولین استانی و کشوری و گرفتار نشدن در حاشیه ها  حل می شود.

 

نماینده منتخب مردم مهریز، ابرکوه، بافق، خاتم و بهاباد در مجلس دهم:

هدف ما قانون گذاری و نظارت است / انتظار داریم مسئولین همراه ما در دیدارهای مردمی حضور داشته باشند

نماینده منتخب مردم مهریز، ابرکوه، بافق، خاتم و بهاباد در مجلس دهم هدف از سفر خود به شهرستان بهاباد را بررسی مسائل و مشکلات و استفاده از نظر و راهنمایی مسئولین عنوان نمود و گفت: اگر هرکسی وظیفه ای که بر عهده دارد انجام دهد به آن هدفی که دارد می رسد؛ لذا هدف قانون گذاری و نظارت است و اگر آن را به طور صحیح انجام دهیم طبیعتاً خیلی از مسائل و مشکلات جامعه حل خواهد شد.  

محمدرضا صباغیان با بیان اینکه مردم از نماینده مجلس انتظار دارند به روستاها و شهرها برود و مشکلات را حل کند تصریح کرد: بهترین راه این است که ما آگاه سازی کنیم که هرکسی وظیفه خود را انجام دهد و برای اینکه تداخل کاری با مسئولین نداشته باشیم انتظار داریم مسئولین هم همراه ما به در این دیدارها حضور داشته باشند تا وقتی که مردم مشکلاتشان را مطرح می کند بهتر بتوانیم با همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنیم.

وی بر تعریف اولویت های هر شهرستان تأکید نمود گفت: اولویت های هر دستگاهی در شهرستانها باید تعریف شود تا نماینده مجلس بتواند در زمان و شرایط خاص آنها را در مجلس و یا با وزیر مربوطه مطرح نمایند.  

صباغیان با اشاره به اینکه در آینده شورای مشورتی راه اندازی خواهد نمود گفت: در این شورا با استفاده از دیدگاه ها و نظرات افراد صاحب نظر و نخبه، ضعف ها را برطرف و از دیدگاه های سازنده که داده می شود بتوانیم برای شهر و حتی برای کشور استفاده نماییم؛ در حقیقت این جمع می تواند به نوعی بازویی برای نماینده مردم و هم مسئولین باشند.

وی با بیان اینکه انتخابات به خوبی برگزار و دوران رقابت تمام شده است گفت: اکنون دوران همکاری است وهیچ چیز مثل اتحاد و همدلی نیست؛ در هر جامعه ای اختلاف سلیقه و نقد وجود دارد و لذا در کنار این نقدها اگر آن خط قرمزها تبدیل به اختلاف و دو دستگی شود چوب آن را مردم می خورند و در نهایت خدمات به مردم داده نمی شود؛ نگاه ما این است که با همدلی و همراهی، وظیفه خود را در هر جایگاهی که هستیم انجام دهیم.

گفتنی است صباغیان در سفر به شهرستان بهاباد با خانواده شهیدان امینی پور و شهید جلال کاظمی، امام جمعه بهاباد و مردم دهستان بنستان، روستای ده عسکر و بخش آسفیچ نیز دیدار نمود.