دیدار معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با فرماندار بهاباد

دیدار معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی، پرورشی و فرهنگی، تربیت بدنی و سلامت به همراه رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان های اردکان، میبد و  بهاباد با فرماندار دیدار نمودند.

فرماندار بهاباد در این دیدار با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در تربیت انسان و جایگاه معلمان در عصر حاضر اظهار داشت: در این برهه از زمان که تهاجم فرهنگی تا اعماق خانه ها رسوخ کرده است، وظیفه معلمان با اهمیت تر و مشکل تر از گذشت است.

عباس اقبال با اشاره به سخن اخیر مقام معظم رهبری که فرمودند امروز خرمشهرها در پیش رو داریم تصریح کرد: در گذشته جنگ ما با دشمن جنگ نظامی بود ولی امروز دشمن با استفاده از ابزارهای متعدد، تمام توان خود را برای ضربه زدن به اعتقادات جوانان و نوجوانان کشور متمرکز کرده است و لذا باتوجه به اینکه معلمین با دانش آموزان بیشتر در ارتباط هستند وظیفه سختی بر عهده دارند و آموزش و پرورش باید برای خنثی سازی این توطئه ها قدم های موثری بردارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: این بازدیدها قطعاً می تواند در انتقال تجربیات مؤثر باشد به شرط اینکه در این بازدید ها همانطور که نقاط قوت و کارهای خوب انجام شده گفته می شود نقاط ضعف هم مطرح شود تا با استفاده از تجربیات یکدیگر رفع شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد با بیان اینکه در آموزش و پرورش این شهرستان هماهنگی بسیار خوبی بین معلمین حاکم است گفت: اگر بخواهیم در آموزش و پرورش موفق باشیم باید به مدیریت غیر رسمی اهمیت بیشتری بدهیم و لذا در صورتی که جلسات غیر رسمی در مدارس تقویت و مدیر به عنوان رهبر آموزشی انجام وظیفه کند بهتر می تواند مسائل و مشکلاتی که معلمان مطرح می کنند درک کند و معلم هم با علاقه بیشتری کار می کند.

عباس اقبال یکی از مشکلات آموزشی شهرستان را تأمین معلمان باتجربه در بعضی رشته ها عنوان نمود و گفت: باتوجه به بعد مسافت شهرستان تا مرکز استان اینگونه معلم ها در شهر ستان بهاباد خیلی کم حضور پیدا می کنند و وقتی هم می آیند یک روزه است و بهره آموزشی چندانی ندارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد هدف از سفر به شهرستان بهاباد را تهیه تفاهم نامه آموزشی و تربیتی از پتانسیل های آموزش و پرورش بهاباد عنوان نمود.

علی دهقان با بیان اینکه با وحدت و اعتماد مردم و مسئولین، برنامه های آموزشی و فرهنگی بسیار خوبی در این شهرستان انجام شده است از حمایت فرماندار جهت توسعه زیرساخت های آموزش و پروش تشکر نمود.

در پایان این دیدار از فرماندار بهاباد به خاطر حمایت و همکاری همه جانبه از آموزش و پرورش شهرستان با اهدا لوح تقدیراز سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است در سفر این هیئت به شهرستان بهاباد تفاهم نامه سه جانبه بین ادارات آموزش و پرورش شهرستان های بهاباد، میبد و اردکان امضا شد؛ بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد این سه شهرستان در زمینه های مختلف علمی و آموزشی، تربیتی و قرآنی، فرهنگی و رفاهی، ورزشی و غیره همکاری های سه جانبه و مشترک در سطح دانش آموزی و فرهنگیان داشته باشند.