دیدار مربیان پرورشی و تربیتی آمورش و پرورش بهاباد با فرماندار شهرستان

دیدار مربیان پرورشی و تربیتی آمورش و پرورش بهاباد با فرماندار شهرستانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ رئیس آموزش و پرورش بهاباد و مربیان پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش شهرستان به مناسبت هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی با فرماندار دیدار نمودند.

فرماندار بهاباد در این دیدار با بیان اینکه بحث تربیت کار خیلی حساسی می باشد اظهارداشت: همه انبیا هدفشان تربیت انسان بود تا انسان را به آن مرحله ای برسانند که به خاطر آن آفریده شده است.

"عباس اقبال" با اشاره به اینکه آموزش مقدمه پرورش است گفت: اگر ما به کسی نتوانیم آموزش دهیم و توان عقلی نداشته باشد و آموزش پذیر نباشد تربیت پذیر هم نیست.

تربیت را از خودمان شروع کنیم؛ با الگو قرار دادن اهل بیت(ع)، راه دیگری برای تربیت نیست.

اقبال با بیان اینکه در بحث تربیت، اولین شرط موفیت این است که خودمان تربیت یافته باشیم و خودمان در مرحله ای باشیم که حداقل بدانیم شرایط این وظیفه ای که به عهده گرفته ایم در حد حداقل داریم گفت: اگر ما خودمان را در مسیر تربیت قرار دهیم کار بسیار بزرگی کرده ایم که این مسیر جز از راهی که خالق انسان گفته است به موفقیت منجر نمی شود؛ بهترین الگوی تربیت، رسول ا...(ص) و اهل بیت(ع) هستند؛ اگر ما بتوانیم از سیره و روش آنها استفاده کنیم یقیناً موفق هستیم.

وی ادامه داد: در کشورهای غربی بعضی از دانشمندان در مسائل علمی، روانشناسی و مشاوره سالها زحمت کشیدند تا رسیدند به آنچه که بزرگان دین ما گفته بودند و ما اگر الگوی بزرگان دین خود را اطاعت کنیم این راه را میانبر می رویم.

 

کسی که می خواهد انسان تربیت کند باید به خدا توکل کند

فرماندار با بیان اینکه معلم نیز یک مربی است و مربی تربیتی وکیل تربیت نیست گفت: معلم هم باید یک مربی تربیتی باشد؛ کسی که می خواهد انسان تربیت کند باید به خدا توکل کند چون تربیت با قلب کار دارد و قلب ها دست خداست.  

 

محبت، رفق و مدارا با بچه ها و ایجاد امید و عزت نفس در آنها

"عباس اقبال" با بیان اینکه در مسائل تربیتی اگر با قلب متربی ارتباط برقرار نکردیم موفق نخواهیم بود گفت: اگر بخواهید موفق باشید باید یک ارتباط مودت و محبت آمیز داشته باشید و از ته دل به بچه های مردم عشق بورزید.

وی ادامه داد: محبت جز با تواضع، رفق و مدارا عملی نیست و محبت مصنوعی اثر ندارد و یک مربی تربیتی باید بداند که یکروزه موفق نخواهد شد و باید صبر داشته باشد. البته در محبت افراط و تفریط نباید باشد.

اقبال با اشاره به اینکه بحث عزت نفس خیلی مهم است و  اگر می خواهید موفق شوید باید بچه ها روی پای خود بایستند گفت: ما باید بدانیم انسان ارزشمند است و خداوند او را تکریم کرده و به دانش آموز باید شخصیت بدهیم و علاوه بر این برای موفقیت در تربیت، امید دادن و اعتماد به نفس دادن مهم است.

وی ادامه داد: ما کارمان امید و اعتماد به نفس دادن است و شخصیت بچه ها را با اعمال بد بچه ها باید جدا کنیم و اگر کارهای بدی انجام دادند شخصیت آنها نبایستی خرد شود؛ کسانی که به بچه هایشان شخصیت نداده اند بچه های آنها نابود شده اند.

 

تحلیل سیاسی برای بچه ها خیلی مهم است.

فرماندار بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز دشمن خیلی تبلیغات می کند و در کشور مرتب دارد ناامیدی تزریق می کند و متأسفانه بعضی از دوستان نادان هم این ناامیدی ها را دارند تبلیغ می کنند و این ناامیدی ها مردم و جوانان ما را نابود می کند و با بیان این سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که مرتب باید در کوره امید مردم دمیده شود افزود: ما وظیفه داریم برای دانش آموزان جلسات تحلیل سیاسی داشته باشیم و افراد مطلع و مسلط شبهات را از ذهن دانش آموزان بزدایند.

"عباس اقبال" ادامه داد: ما به هیچ وجه از اینکه سانسور و سرکوب کنیم و اینکه نگذاریم حرف ها به گوش کسی برسد موافق نیستیم؛ ما باید شرایطی فراهم کنیم که بچه ها بتوانند مسائل شان را بگویند و ما هم تحلیل هایمان را در مسائل و موفقیت های کشور داشته باشیم.

در ابتدای این جلسه رئیس آموزش و پرورش بهاباد برخی از برنامه ها و فعالیت های پرورشی و تربیتی که برای دانش آموزان در شهرستان انجام می شود را بیان نمود.