دیدار مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان با فرماندار بهاباد

دیدار مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان و کارشناسان مربوطه به منظور بهره وری و استفاده بهینه از منابع آب و پیشنهاد راه اندازی مجتمع شیلات در بهاباد با فرماندار دیدار نمودند.

در این دیدار "محمدعلی مبینی" مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان در خصوص سهم تولید ماهیان سردآبی و گرم آبی استان به این نکته اشاره نمود که تنها با رها سازی بچه ماهی در 20 درصد از منابع آبی موجود در استان می توان سالانه 4 هزار تن ماهی پرورش داد.

در ادامه "محمدرضا خلف باغی" رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان با ذکر این مطلب که بررسی های اولیه در خصوص احداث استخرهای پرورش ماهی در حاشیه رودخانه شور بهاباد صورت گرفته است گفت: در این راستا سرمایه گذارانی نیز اعلام آمادگی نموده اند.

"عباس اقبال" فرماندار بهاباد با بیان اینکه مقدار دبی آب رودخانه شور بهاباد در فصل کم باران حدود 30 لیتر در ثانیه است بر استفاه بهینه از منابع شهرستان تأکید نمود.

لازم به ذکر است رودخانه شور در منطقه جلگه بهاباد و در شمال شهرستان جریان دارد. اين رودخانه در طول سال آب دارد و در مسير عبور خود به سمت كوير اكوسيستم جالب و ديدني خلق نموده است.