دیدار مدیرکل دامپزشکی استان یزد با فرماندار بهاباد

دیدار مدیرکل دامپزشکی استان یزد با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل دامپزشکی استان یزد در سفر به شهرستان بهاباد با فرماندار بهاباد دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار با بیان اینکه وضعیت بهداشت دام و طیور در منطقه مطلوب است گفت: برای توسعه برخی از امور و ارتقاء کیفیت خدمات نیاز به حمایت مسئولین استانی است که امیدواریم با همراهی و عنایت جنابعالی به نقطه مطلوب برسیم.

"عباس اقبال" با بیان اینکه کشتارگاه به عنوان مکان عرضه فرآورده های گوشتی نقش موثری در تأمین سلامت و بهداشت شهروندان دارد بر ساخت کشتارگاه صنعتی دام در بهاباد و همچنین تکمیل چارت سازمانی شبکه دامپزشکی بهاباد تأکید نمود.

وی باتوجه به اینکه بهاباد یکی از قطب های پرورش مرغ گوشتی در استان است از مدیرکل دامپزشکی خواست به موضوع مرغداری ها و درخواست های مرغداران توجه بیشتری شود.

مدیر کل دامپزشکی استان یزد در ادامه با بیان اینکه فعالیت های دامپزشکی بسیار گسترده است گفت: مهمترین این فعالیت ها نظارت به چرخه تولید تا عرضه فرآورده های پروتئینی دام و طیور به مردم می باشد تا بتوانند با اطمینان خاطر غذای سالمی داشته باشند.

دکتر"علی اکبر حداد زاده" از اجرای طرح نظارت بر فرآورده های خام دامی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: جهت نظارت بر فرآورده های دامی بر لفاف مرغی که از کشتارگاه خارج می شود یک بارکد حک می شود که شامل تمامی شرایط تولید، استحصال در کشتارگاه و حمل مرغ است.

وی ادامه داد:  25 تا 33 درصد بیماری ها با نظارت های بهداشتی از بین می رود و انشاا... با اجرای این طرح یک تحول بسیار خوبی در زمینه نظارت های بهداشتی بر فرآورده های دام و طیور صورت گیرد.

حداد زاده همچنین باتوجه به حلول ماه مبارک رمضان و افزایش عرضه مواد پروتئینی از اجرای طرح نظارتی در این ماه خبر داد و گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا 28 تیرماه در قالب 25 اکیپ ثابت و سیار بر مراکز تولید، فرآوری، نگهداری و حمل فرآورده های دام و طیور در سطح استان نظارت خواهد شد.

وی در پایان با ابراز رضایت از عملکرد شبکه دامپزشکی شهرستان بهاباد گفت: دامپزشکی با کمترین توقع سخترین کارها را انجام داده است و انشاا... با همکاری مسئولین شهرستان بتوانیم در مواقع بحرانی موفق باشیم.