دیدار مدیرکل تأمین اجتماعی استان با فرماندار بهاباد

دیدار مدیرکل تأمین اجتماعی استان با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد به همراه سرپرست اداره تأمین اجتماعی بهاباد با حضور در دفتر فرماندار بهاباد با وی در خصوص مسائل حوزه تأمین اجتماعی و احداث ساختمان برای تأمین اجتماعی بهاباد به بحث و گفتگو پرداختند.

فرماندار بهاباد در این دیدار با بیان اینکه تأمین اجتماعی کاری بسیار مهم و حساس دارد گفت: تأمین اجتماعی مهم و حساس است چون با اقتصاد و معیشت مردم سر و کار دارد؛ اگر کوچکترین خللی در امنیت شغلی مردم پیش بیاید تبعات متعدد اجتماعی و روانی به دنبال دارد.

عباس اقبال با ابراز رضایت از ارائه خدمات بیمه تأمین اجتماعی  در شهرستان گفت: این سازمان یكی از مهم ترین و پرمخاطب ترین سازمانها در سطح كشور به شمار می آید و خوشبختانه خدمات بسیار خوب و ارزنده ای جهت رفاه اجتماعی به بیمه شدگان ارائه نموده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان یزد هم با ارائه گزارشی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمری بگیران دراستان گفت: در حال حاضر سه هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده می کنند.

محمد صابری با بیان اینکه به این سازمان باید از دید دیگری نگاه کرد گفت: سازمان تأمین اجتماعی سازمان درآمدی و هزینه ای است که تعهدات و خدمات خود را به بیمه شدگان از بدو حیات تا دفن ارائه می دهد.

وی افزود: این سازمان خدمات گسترده ای دارد و محور فعالیت این سازمان بیشتر در بخش های مهمی چون صنعت، نساجی و فولاد است که یک روز تأخیر در پرداخت نداریم و به عنوان سازمانی که به مردم خدمت می کند با مردم تعامل داریم.

صابری همچنین با اشاره به تعامل با کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی گفت: بعضی از کارخانه ها حق بیمه کارفرمایان را پرداخت نمی کنند و در این رابطه 180 میلیارد تومان طلبکار هستیم که خوشبختانه شهرستان بهاباد هیچگونه معوقه ای ندارد.

سرپرست اداره تأمین اجتماعی بهاباد هم در این دیدار گفت: 2450 بیمه شده اصلی و  ٥٨٠٠ نفر بیمه شده تبعی داریم  که در مجموع 65 درصد جمعیت شهرستان تحت پوشش بیمه هستند و خدمات سایر شعب بیشتراز داخل شعبه است.

عباس حاجی حسنی همچنین در رابطه با اجرای طرح پالایش بیمه قالی بافی در شهرستان گفت: در گذشته بدون انجام بازرسی افراد زیادی بیمه قالی بافی شده بودند که بعد از اجرای طرح بازرسی مشخص شد 30 درصد بیمه شدگان ساکن بهاباد نبودند و بعضی از آنها حتی قالی بافی هم نداشتند. 

وی با بیان اینکه 450 نفر بیمه قالی بافی بودند گفت: در 15 سال گذشته 85 درصد این افراد قالی می بافتند و اکنون توان قالی بافی ندارد که باید ملاحظاتی در این زمینه صورت گیرد.

حاجی حسنی به ارائه خدمات الکترونیک بیمه تأمین اجتماعی در شهرستان اشاره نمود و گفت: شهرستان بهاباد اولین شهرستان استان یزد بود که الکترونیکی شد و این طرح باعث کاهش تردد، صرفه جویی در هزینه ها و آسایش مردم شد.

در ادامه جلسه در خصوص زمین و احداث ساختمان جدید برای سازمان تأمین اجتماعی بهاباد بحث و تبال نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

همچنین در این جلسه مقرر شد اداره تأمین اجتماعی به مکان مناسب تری انتقال یابد تا افراد کهنسال بهتر بتوانند تردد نمایند.