دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با فرماندار بهاباد

دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد به منظور بررسی مسائل و مشکلات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهاباد با فرماندار بهاباد دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار با بیان مطالبی از پیگیری های انجام شده جهت راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان گفت: الحمدا... امروز یکی دیگر از مطالبات مردم بهاباد که آموزش فنی و حرفه ای بود محقق گردید.

"عباس اقبال" با اشاره به ظرفیت های بسیار خوبی که در شهرستان وجود دارد گفت: در بهاباد و بخش ها جمعیت خوبی متراکم است و می توانیم در مراکز دهستان ها این آموزش ها را نیز انجام دهیم.

وی افزود: باید رشته هایی که مورد نیاز شهرستان است نیاز سنجی شود تا با آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به جوانان این شهرستان، زمینه های ایجاد اشتغال برای آنها در همین منطقه فراهم شود و به طور مستقیم وارد بازار کار شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در راستای اشاعه فرهنگ ارائه خدمات آموزشی، مراکز آموزش فنی و حرفه ای راه اندازی می شود و انشاا... این مرکز بتواند مهارت را به شهرستان بهاباد بیاورد.

"حبیب ا...کارگر" رویکرد آموزش فنی و حرفه ای را رویکرد آموزش های مهارتی با الگوی بازار محور و تقاضا محور عنوان نمود و گفت: در بهاباد کار نیازسنجی را در حوزه شهری و روستایی انجام خواهیم داد تا براساس نتایج نیازسنجی آموزشی، دوره ها و کارگاههای آموزشی را برای خواهران و برادران در شهرستان بهاباد مستقر نماییم.

در ادامه این دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به همراه فرماندار بهاباد از ساختمان جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهاباد که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت بازدید نمودند.

کارگر در حاشیه این بازدید در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد در بهاباد گفت: هر بهابادی باید حداقل یک مهارت را بیاموزد تا انشاا... با تربیت نیرویی که در کلیه حوزه ها انجام می شود از نیروهای بومی در صنایع و فرصت های شغلی که در شهرستان وجود دارد استفاده شود.

لازم به ذکر است در این مرکز، آموزش حرفه هایی در رشته های فنی، خدماتی، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارائه خواهد شد.