دیدار سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد با فرماندار بهاباد

دیدار سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد با فرماندار بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد به همراه مسئول فنی و حرفه ای بافق و بهاباد به منظور بررسی مشکلات فنی و حرفه ای بهاباد و آموزش رشته های جدید با فرماندار دیدار نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار با اشاره به تعامل و همکاری شهرستان بهاباد با اداره کل فنی و حرفه ای برای راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه اشتغال شهرستان و نیروی کار ماهر نقش بسیار مهمی دارد.

عباس اقبال بر شناسایی و ارائه آموزش رشته های مورد نیاز شهرستان تأکید نمود و باتوجه به اینکه در آینده نزدیک شهرستان بهاباد به شبکه گاز متصل خواهد شد خواستار ارائه آموزش رشته جوشکاری گاز در شهرستان شد.

وی همچنین بر تملک زمین و احداث ساختمان فنی و حرفه ای شهرستان تأکید نمود.  

سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد استفاده از مربیان بومی در آموزش های فنی و حرفه ای جهت انتقال بهتر تجربیات و آموزش ها به متقاضیان را بسیار مؤثر دانست و بر استفاده از این مربیان تأکید نمود.

افضلی گفت: براساس نیازسنجی اولیه که صورت گرفت است رشته هایی در زمینه های دامپروری، کشاورزی و مکانیک مورد نیاز شهرستان است.

ناظمی مسئول فنی و حرفه ای بهاباد هم در گزارشی از فعالیت یکساله خود گفت: تاکنون 45 هزار نفر ساعت به متقاضیان آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شده است.

در ادامه برای انجام کارهای اداری و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز فنی و حرفه ای شهرستان و آموزش رشته های خیاطی، گلیم بافی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

در این جلسه مقرر شد با همکاری اداره آموزش و پرورش بهاباد دو دوره آموزشی جوشکاری گاز در تابستان امسال برای متقاضیان برگزار شود.