ديدار معاونين پرورشي و آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان به همراه رئيس و معاونين اداره آموزش و پرورش شهرستان با فرماندار

ديدار معاونين پرورشي و آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان به همراه رئيس و معاونين اداره آموزش و پرورش شهرستان با فرمانداربه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛معاونين پرورشي و آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان به همراه رئيس و معاونين اداره آموزش و پرورش شهرستان با فرماندار ديدار داشتند.

معاون پرورشي اداره كل آموزش و پرورش در اين ديدار ضمن تشريح اهداف اين معاونت بر احياء امور تربيتي در آموزش و پرورش تأكيد نمود.

سرداري افزود: بيش از 80 نوع مسابقه فرهنگي در مدارس استان برگزار مي گردد كه خود بيانگر اهميت موضوع تربيت اخلاقي دانش آموزان است.

وي افزود:براي افزايش ضريب بهره وري در كارهاي فرهنگي و تربيتي نياز به بهسازي فضاهاي موجود فرهنگي و نيز ابزارهاي جديد آموزشي داريم كه با همكاري و همدلي مسئولين شهرستان مي توان به اين امر مهم دست يافت.

در ادامه معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش بر گستردگي مقطع ابتدايي در استان خبر داد و افزود در حال حاضر بيشترين دانش آموز و معلم در مقطع ابتدايي در حال فعاليت هستند.

رادمنش افزود: آموزش هاي پيش دبستاني محتوايي با رويكرد قرآني دارند كه در اين امر شهرستان بهاباد از جايگاه خوبي در استان برخوردار است.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تبريك ايام ميلاد حضرت محمد(ص)، بر آموزش همراه با تربيت و تزكيه نفس تأكيد نمود و راز موفقيت كشور را تحويل افراد متعهد و متخصص به جامعه از سوي آموزش و پرورش دانست.

اقبال:هدف آموزش و پرورش را ساختن انسان متعهد وموفق دانست و براي تحقق اين هدف توجه به تربيت دانش آموزان را خواستار شد.

وي افزود:در زمان طاغوت هم آموزش وجود داشت ولي تفاوت آموزش در آن دوران با آموزش پس از انقلاب تنها در تربيت اخلاقي متجلي ميشود.در آن زمان دست يابي به انرژي هسته براي تخريب بود ولي در حال حاضر براي ساختن است و اين فرق اساسي تربيت اسلامي و غير اسلامي است.