دومین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد برگزار شد

دومین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ دومین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 95 به یاد طلبه شهید محمدحسن زمانی نژاد و با حضور نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد:

عمده مشکلات  شهرستان بهاباد بیکاری و عدم اشتغال جوانان است

فرماندار بهاباد در این جلسه با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن به بیان مسائل و مشکلات بهاباد پرداخت و اظهار داشت: عمده مشکلات  شهرستان بهاباد بیکاری و عدم اشتغال جوانان است که با این مسئله دست و پنجه نرم می کنیم و جوانان ما بیکارند.

عباس اقبال به دیگر مشکلات شهرستان از جمله گازرسانی، گندله سازی و جاده بهاباد دربند اشاره کرد و گفت: با احداث جاده بهاباد دربند شرق کشور از طریق این مسیر به مرکز ایران متصل و سبب از بن بست خارج شدن بهاباد می شود.

وی با تأکید بر این موضوع که تکمیل این جاده نیازمند پیگیری نماینده شهرستان در مجلس است، گفت: نماینده مجلس باید پیگیری های لازم در زمینه مراحل انجام فعالیت این جاده را انجام دهد تا هرچه سریعتر این مسیر احداث شود.

اقبال با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی با شعار امکان پذیر نیست و برای عملی کردن این شعار باید عمل جهادی داشته و از شعار  در این حوزه پرهیز کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت نگاه ویژه ای به تحقق اقتصاد مقاومتی و تامین زیرساخت ها و بسترهای لازم برای این موضوع دارد، گفت: باید مبانی اقتصاد مقاومتی را به صورت عملی در جامعه محقق کنیم.

 

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی:

مسئولین کار خود را از طریق قانون و امکانات موجود انجام دهند

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی انتخابات را از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرده و از حضور مردم در هر دو مرحله انتخابات قدردانی کرد.

محمدرضا صباغیان ضمن بیان اینکه بدون وحدت و همراهی پیشرفت میسّر نمی شود، گفت: من دست نیاز به سمت شما مدیران دراز می کنم و تقاضا دارم با ارائه دیدگاه ها و بیان نظرات خود، به پیشرفت و آبادانی شهرستان کمک کنند؛ مسلماً اگر اختلاف داشته باشیم ضعیف شده و در برابر مردم شرمنده می شویم.

وی با اشاره به جایگاه مجلس و اینکه مجلس قدرت دارد که به فرموده امام راحل مجلس در راس امور است گفت: جایگاهی که نماینده در مجلس دارد و واقعا قدرت دارد و نظارت اصلی نیاز هر جامعه ای است وکار اصلی نمایندگان مجلس نظارت و قانونگذاری است و مسئولین کار خودرا از طریق قانون و امکانات موجود انجام دهند.

صباغیان باتوجه به اینکه این حوزه بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است و خواسته اکثر مردم کوچک شدن آن بوده است گفت: یکی از موضوعات اساسی است که در مجلس پیگیر حل آن می شویم.

وی افزود: متأسفانه برخی کاندیداها در زمان انتخابات وعده هایی می دهند که انجام آن در حیطه وظایفشان نبوده و اصلاً توانایی انجام آن را ندارند، در صورتی که وظیفه نماینده قانونگذاری در مجلس و نظارت بر آن است.

صباغیان بر تعریف اولویتهای هر شهرستان تأکید و از مسئولان خواست هر مسئولی و هر دستگاهی وظایف خود را در حوزه کاری خود محکم پیگیری کند.

وی تصریح کرد: اولویتهای هر دستگاهی در شهرستانها باید تعریف شود تا نماینده مجلس بتواند در زمان و شرایط خاص آنها را در مجلس و یا با وزیر مربوطه مطرح نمایند.

 

امام جمعه بهاباد:

مدیران اجرایی باید در راستای سیاست های دولت، همواره خود را خادم مردم بدانند

امام جمعه بهاباد هم در این جلسه با بیان اینکه فلسفه خلقت انسان خدمت است، گفت: خدمت به مردم را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم چرا که این امر توفیق الهی است و باید برای رضای خداوند در راه خدمت به خلق حرکت کنیم.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان در ترویج فرهنگ امرو به معروف و نهی از منکر در جامعه، تصریح کرد: خدمت رسانی در حد اعلا، تکریم ارباب رجوع، امانتداری از بیت المال، اهتمام ورزیدن به شعائر دینی بویژه نماز و حجاب و تلاش برای حفظ نظام با دفاع از مقدسات همچون قرآن، ولایت فقیه و شهدا باید مد نظر مسئولان باشد.

وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نوعی عبادت است، گفت: مدیران اجرایی باید در راستای سیاست های دولت، همواره خود را خادم مردم بدانند و برای پیشبرد اهداف نظام و انقلاب تلاش کنند.

در ادامه این جلسه برخی از مسئولین ادارات شهرستان مسائل، مشکلات و دیدگاه های مربوطه به حوزه کاری خود را بیان نمودند.

گفتنی است به اتفاق فرماندار و بعضی از مسئولان بازدید از بیمارستان حکیم بهابادی و دیدار با اهالی دهستان جلگه از توابع بخش مرکزی از دیگر برنامه های سفر نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی بود.