دهیاران، ورود و خروج مردم به روستاها را کنترل کنند/ اقدام قابل تقدیر دهیار و شورای اسلامی زارکوئیه

دهیاران، ورود و خروج مردم به روستاها را کنترل کنند/ اقدام قابل تقدیر دهیار و شورای اسلامی زارکوئیهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با تشکر از اقدام قابل تقدیر دهیاری و شورای اسلامی روستای زارکوئیه جهت جلوگیری از ورود افراد غیر بومی و بومی غیر ساکن به این روستا در ساعت های اولیه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: مراقبت و حفظ سلامت در روستاها، حق غیر قابل انکار برای اهالی آن است و افراد غیر بومی و بومی غیرساکن  به این حق احترام بگذارند.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: دهیاری های هر روستا مطابق مصوبه شورای تامین شهرستان موظفند با کمک شورای اسلامی روستا و اهالی داوطلب، نسبت به کنترل ورود و خروج روستاها اقدام نمایند و فقط افراد ساکن آن روستا، امکان ورود به آن روستا را دارند.

وی با بیان اینکه براساس این طرح افراد ساکن هر شهرستان، مجاز ورود به شهر یا روستای خود هستند و از ورود افراد غیر ساکن جلوگیری می شود گفت: از مسافران درخواست می شود در این ایام در خانه و کنار خانواده خود بمانند و سفر به دیگر نقاط به ویژه روستاها را به زمان دیگری موکول کنند تا انشاءا... شاهد قطع زنجیره کرونا ویروس باشیم.

گفتنی است این طرح از هشتم تا 20 فروردین ماه اجرا خواهد شد.