دهه فجر بهترین فرصت برای بیان اهداف گام دوم انقلاب اسلامی است

دهه فجر بهترین فرصت برای بیان اهداف گام دوم انقلاب اسلامی استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با محوریت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و برنامه های دهه فجر، روز یکشنبه 29 دیماه 98 به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و اعضای شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشجوی شهید امیر حسین قربانی؛ وظیفه شناسی را عامل اصل برپایی باشکوه مراسم تشییع سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش عنوان نمود و افزود: ما باید از شهیدان درس بگیریم؛ اخلاص در عمل مهمترین عامل محبوبیت سردار سلیمانی است. 

"محمدمهدی خانی زاده" خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را توفیق الهی و فرصتی برای خدمت بی منت به مردم دانست و گفت: وقتی اخلاص برای خدمت به مردم ‌و جلب رضای خدا باشد، بدون شک مشکلات برطرف و منجر به پیشرفت در کارها می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دهه مبارک فجر پیروزی شکوهنمد انقلاب اسلامی را در پیش رو داریم گفت: ایام الله دهه فجر امسال با شعار "انقلاب اسلامی زنده و پویا در پرتو ولایتمداری جهاد و مقاومت" برگزار می شود.

خانی زاده دهه فجر را بهترین فرصت برای بیان اهداف گام دوم انقلاب اسلامی دانست و خواستار اجرای برنامه های باشکوه تر نسبت به سال های گذشته شد و گفت: دهه فجر امسال از اهمیت خاصی برخوردار است که ویژگی مهم آن قرار گرفتن در آستانه انتخابات، اولین سال اولین سال از گام دوم انقلاب و دهه پنجم انقلاب است.  

فرماندار بهاباد افزود: برنامه های دهه فجر شهرستان در دو بخش معنوی، فرهنگی، اجتماعی و مردمی است که باید برنامه ریزی شود و دیگری افتتاح و بهره برداری از طرح های تولیدی، خدماتی و عمرانی است.

خانی زاده تصریح کرد: فلسفه وجودی دهه مبارک فجر به بركت حضور مردم در صحنه است و به همين دليل بايد برنامه های اين ايام با محوريت مردم برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه در دهه فجر ارتباط مسئولین و مردم باید بیشتر شود گفت: مسئولین ادارات و نهادها با برپائی میز خدمت در مساجد شهر و روستاها ارتباط خود را با مردم افزایش دهند.

 

رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان بهاباد در بخش دیگر سخنان خود به موضوع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفند سال جاری برگزار می شود پرداخت و گفت: وزارت کشور مجری انتخابات است و مسئولیت ما هم برگزاری انتخابات قانونمند، شفاف و با حضور حداکثری مردم است.

خانی زاده با بیان اینکه همه ادارات، دستگاه ها و نهادها مکلف هستند در جهت تأمین نیروی انسانی و امکانات مورد نیاز با ستاد انتخابات همکاری کنند گفت: باید از همه ظرفیت های شهرستان برای مشارکت آگاهانه و گسترده مردم در انتخابات بهره گرفت.

وی افزود: وظیفه ما برگزاری انتخابات سالم با محوریت قانون، امنیت، صحت و سلامت است و حق هیچ گونه استفاده از امکانات دولتی به نفع یک جریان یا کاندیدای خاص را نداریم.

فرماندار بهاباد در بخش دیگر سخنان خود بر جذب اعتبارات ملی دستگاه های دولتی تأکید کرد و گفت: با اعتبارات استانی کاری پیش نخواهد رفت و لذا مدیران ادارات و نهادهای دولتی نسبت به جذب و هزینه کرد اعتبارات ملی اقدامات لازم را انجام دهند.

خانی زاده ضمن تأكيد بر تلاش در جهت رفع مشكلات مردم گفت: بهبود معيشت خانواده ها و اشتغالزایی در شهرستان حتی با ایجاد یک شغل، باید از دغدغه اصلی مسئولین باشد؛ می طلبد با ایجاد مشاغل خرد و راه اندازی بنگاه های زود بازده شاهد اشتغال جدید و بهبود معیشت خانواده ها باشیم.

 

امام جمعه بهاباد:

انتخابات بايد مايه وحدت بيشتر در جامعه باشد

امام جمعه بهاباد طی سخنانی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: انتخابات بايد مايه وحدت بيشتر در جامعه باشد و انشاءا... در دوم اسفند با حضور حداکثری مردم حماسه دیگری در تاریخ این کشور رقم خواهد خورد.

"حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی" افزود: مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در برنامه ریزی کشور دارد و این مهم جز انتخاب فرد اصلح توسط مردم و روی کار آمدن منتخبان شایسته محقق نمی شود.

وی برحضور پرشکوه مردم و مسئولین در برنامه های ایام الله دهه فجر تأکید کرد و افزود: این انقلاب مفت به دست نیامده و خون های بسیاری در این راه و حتی حفظ و صیانت از آن ریخته شده و باید با تمام توان تمامی دستگاه های فرهنگی در راستای تدوین برنامه های شایسته تلاش نمود.

وی در بخش دیگر سخنان خود بر آمادگی مسئولین در مواقع بحران تأکید نمود و گفت: در زمان بحران تصمیم گیری مشکل است و لذا باید به منظور تسریع در انجام اقدامات لازم، وظایف و برنامه های مسئولین مشخص باشد.  

 

رئیس ستاد انتخابات بهاباد:

فضایی برای حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات فراهم شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و رئیس ستاد انتخابات شهرستان بهاباد طی ارائه گزارشی از فعالیت ستاد انتخابات شهرستان به آمادگی شهرستان و پیش بینی های انجام شده برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و بر ایجاد فضایی مناسبت برای حضور پرشور، با طراوت و آگاهانه مردم در انتخابات تأکید نمود.

"محمد هوشمند" گفت: با هرگونه سوء استفاده از امکانات دولتی له یا علیه هر یک از نامزدها برخورد می شود و هیچ یک از مسئولان دولتی حق ندارد از امکانات و موقعیت‌ اجرایی خود برای تبلیغ فرد و یا جناحی استفاده کنند.

در ادامه این نشست برخی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان به بیان دیدگاه ها و برنامه های خود در ایام دهه مبارک فجر و انتخابات یازدهمین دره مجلس شورای اسلامی  پرداختند.