دقت کنیم تا دولت در مسائل حاشیه ای و بی ارزش قرار نگیرد

دقت کنیم تا دولت در مسائل حاشیه ای و بی ارزش قرار نگیردبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ دومین نشست معاونین فرمانداران استان یزد به میزبانی شهرستان بهاباد و با حضور مدیرکل فناروی اطلاعات استانداری، فرماندار بهاباد و معاونین فرمانداران شهرستان های استان در محل اردوگاه شهدای دانش آموز روستای صادق آباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این نشست با اشاره به جایگاه فرمانداری که محل رجوع مردم و ادارات است گفت: نحوه عملکرد فرمانداری ها نقش بسزایی در توسعه یک شهرستان در ابعاد مختلف، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان دارد.

"عباس اقبال" با تشریح شعار اعتدال، بر تعامل با سایر قوا و نیروهای اثر گذار و استفاده از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف دولت که جز خدمت به مردم و حل مشکلات کشور نیست تأکید کرد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 و انتخاب دولت تدبیر و امید توسط مردم گفت: هدف مردم از رأی به شعار اعتدال و تدبیر و امید این بود که مسئولین با پرهیز از حواشی و امور بی فایده و شعاری با برنامه ریزی و آینده نگری، هم و غم خود را بر حل مشکلات کشور متمرکز کنند؛ لذا تدبیر و برنامه ریزی خیلی مهم است و الحمدا... امسال به دستور استاندار محترم فرمانداری ها با برنامه وارد سال 94 شدند.

 

ما برگزار کننده انتخابات هستیم و براساس نص قانون عمل می کنیم

 

اقبال، با بیان اینکه تاکنون دولت تدبیر و امید موفقیت های خوبی داشته است و یک آرامش خاصی در دوسال گذشته بر فضای کشور حاکم شده و موجب رضایت مقام معظم رهبری و مردم گردیده است با تأکید بر پرهیز از ورود به مسائل حاشیه ای گفت: باید دقت کنیم تا دولت در مسائل حاشیه ای و بی ارزش قرار نگیرد؛ مخصوصاً الآن که بحث انتخابات را در پیش رو داریم؛ اگر بعضی افراد بخواهند ما را گرفتار حاشیه ها کنند و در مسیر پاسخگوی به مسائل غیر اساسی قرار دهند و از هدف اصلی باز دارند یقیناً مشکلاتی برای کشور ایجاد می شود.

وی با تأکید بر حفظ وحدت، همدلی و همزبانی گفت: شاید افرادی با عناوین مختلف و شعارهای ظاهر فریب وارد شوند و وحدت و آرامش کنونی را هدف قرار دهند که باید مواظب باشیم.

فرماندار بهاباد بر پاسخگویی به مردم تأکید نمود و گفت: بنای دولت بر شنیدن همه انتقادات و پیشنهادات است که در این صورت بهتر می توان وظیفه خدمت رسانی را انجام داد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان تصریح کرد: ما برگزار کننده انتخابات هستیم و براساس نص قانون عمل می کنیم؛ انشاا... مردم با حضور حماسی خودشان و ما هم با برگزاری انتخاباتی سالم و امانتداری کامل، شأن نظام اسلامی و حق الناس را حفظ خواهیم کرد.

 

بنای این دولت بر تقویت و ثبات مدیریت هست

 

وی با اشاره به تعویض پنج فرماندار در پنج سال آخر دولت گذشته در بهاباد گفت: وقتی فرماندار هر سال عوض شود طبیعی است هرچند قوی و دلسوز باشد نمی تواند برنامه ریزی کند؛ این نشانه این است که آرامش و وحدت بر شهرستان حاکم نبوده است و باعث شد شهرستان پیشرفت لازم را نداشته باشد.

اقبال، افزود: بنای این دولت بر تقویت و ثبات مدیریت هست و بحمدا... در دوسال گذشته تعدادی از ادارات در شهرستان جدید التأسیس بهاباد مستقر شده و فرمانداری ضمن حفظ شأن و جایگاه دولت، تعامل بسیار خوبی با امام جمعه، نمایندگان مردم در مجلس و شوراها و معتمدین در شهر و روستاها دارد و انشاا... این رویه روز بروز تقویت می شود.

وی در پایان با بیان اینکه کارهای بزرگی در این شهرستان انجام شده است گفت: در دوسال اخیر مخصوصاً به روستاها و مسائل کشاورزی توجه خاصی داشتیم و دولت علیرغم همه مسائل و مشکلات، به مسائل مناطق محروم توجه خاصی داشت؛ به طوری که اعتبارات شهرستان بهاباد در سال94 نسبت به سال گذشته 35 تا 40 درصد بیشتر شده است.


در ادامه این نشست مدیركل فناوری اطلاعات استانداری و معاونین فرمانداران در خصوص مسائل حوزه كاری خود مطالبی را بیان و تصمیماتی اتخاذ گردید.

بازدید از موزه علوم طبیعی بهاباد و چند پروژه منارید در روستاهای وحدت آباد و کمکوئیه بخش آسفیچ از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاونین فرمانداران استان به شهرستان بهاباد بود.