دفتر پارک علم و فناوری یزد در بهاباد تشکیل می شود

دفتر پارک علم و فناوری یزد در بهاباد تشکیل می شود


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی پارک علم وفناوری یزد؛ روز سه شنبه 16 آذرماه، نشستی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد و رئیس پارک علم و فناوری یزد در محل دفتر ریاست پارک برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد در این نشست اظهارداشت: بهاباد سرزمینی سرشار از پتانسیل های بالقوه و بالفعل است که با توسعه فناوری در این شهرستان می توان بهترین بهره برداری را از این پتانسیل ها داشت.

محمدرضا خادمی ادامه داد: زعفران محصولی کلیدی، کم آبخواه و پربازده می باشد که با بهره گیری از آخرین فناوری های روز در حوزه های مختلف کاشت، داشت و برداشت می توان بهره وری را در این حوزه به حداکثر رساند.

وی همچنین توسعه بهره گیری از انرژی خورشیدی در این شهرستان را بسیار حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: با توسعه فناوری در این حوزه، می توان بخش زیادی از انرژی مورد نیاز شهرستان را از این منبع پاک تامین نمود.

خادمی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری های دانشگاه آزاد بهاباد و پارک علم و فناوری یزد بتواند زمینه ساز بستری مناسب برای رشد و توسعه فناوری شهرستان باشد.

داریوش پورسراجیان؛ رئیس پارک علم وفناوری یزد نیز ایجاد و توسعه شرکتهای فناور را برای توسعه فناوری و رشد اقتصادی منطقه ای را مدلی موفق و آزموده شده دانست و گفت: برنامه پارک علم و فناوری یزد، همواره تمرکز زدایی و ایجاد زیرساختهای لازم برای توسعه فناوری در شهرستانها بر اساس ظرفیتهای منطقه ای بوده و هست.

در ادامه این نشست، در خصوص چگونگی ایجاد زیرساخت های توسعه فناوری در این شهرستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد پارک علم و فناوری یزد با همکاری فرمانداری این شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد نسبت به افتتاح دفتر پارک علم و فناوری یزد در بهاباد اقدام نمایند.