دعوت فرماندار بهاباد از مردم فرهیخته شهرستان برای شرکت در طرح ملی کتابخانه گردی

دعوت فرماندار بهاباد از مردم فرهیخته شهرستان برای شرکت در طرح ملی کتابخانه گردیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در پیامی مردم فرهیخته شهرستان را به شرکت در طرح ملی "کتابخانه گردی" دعوت نمود.

 

"محمدمهدی خانی زاده بهابادی" در این پیام با اشاره به رسالت کتابخانه های عمومی در ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی آورده است: وجود کتابخانه عمومی به پویایی، رشد و بالندگی مردم فرهیخته این دیار کمک فراوانی خواهد کرد.

 

کتاب قلب فرهنگ است و کتابخوانی موجب انتقال ارزش های دینی و فرهنگی می شود؛ لذا با وجود شبکه های اجتماعی و رشد فضای مجازی، حضور بیش از پیش و توجه عموم مردم را به کتابخانه ها به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار می طلبد.

 

سیره پیامیر گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) هم نشان دهنده اهمیت توجه به کتاب و علم و دانش است و امسال تقارن ولادت حضرت زهرا(س) با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی، امر مبارک و فرخنده ای است.

 

در این راستا طرح ملی کتابخانه گردی فرصت مناسبی برای حضور دوست داران کتاب است به ویژه افرادی که فرصت نکردند به کتابخانه ها بیایند حداقل یک روز سری به کتابخانه ها بزنند تا از نزدیک با این فضای فرهنگی آشنا شوند؛ از عموم مردم فرهیخته شهرستان، مدیران، مسئولان ادارات و نهادها دعوت می نمایم در این طرح شرکت نمایند.

 

گفتنی است طرح ملی "کتابخانه گردی" در شهرستان بهاباد روز پنج شنبه 17اسفند همزمان با چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی از ساعت 8 الی 18 در محل کتابخانه عطایی بهاباد واقع در جنب مسجد ولیعصر(عج) برقرار است.

 

همچنین در این روز به تمام کسانی که علاقه مند به عضویت در کتابخانه ها باشند، کارت عضویت رایگان کتابخانه اعطا می شود.