دشمنان نظام و کشور، نگاه ویژه ای به گسترش استفاده از مواد مخدر دارند

دشمنان نظام و کشور، نگاه ویژه ای به گسترش استفاده از مواد مخدر دارندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تأکید بر لزوم برخورد قاطع در مبارزه با مواد مخدر گفت: برخورد باید به دو صورت انجام گیرد؛ برخورد سلبی و مقابله ای که کار دستگاههای امنیتی و انتظامی است و برخورد پیشگیری که کار دستگاههای فرهنگی و حمایتی است.

عباس اقبال با تأکید بر پیشگیری، ابراز داشت: آنچه مهم است این است که ما نگذاریم افراد به سوی مواد مخدر کشیده شوند که برگرداندن آنها کار مشکلی است.

وی ادامه داد: متأسفانه با همه اقدامات بسیار خوب نیروهای نظامی و انتظامی در کشفیات مواد مخدر، شاهد گسترش مصرف مواد مخدر هستیم و این نشان دهنده این است که عوامل زیادی دخیل هستند.

اقبال تصریح کرد: دشمنان نظام و کشور نگاه ویژه ای در ترویج و گسترش استفاده از مواد مخدر در کشور دارند؛ آنها جنبه تفننی استفاده از مواد مخدر را مد نظر ندارد بلکه هدف آنها نابودی قشر جوان است تا از این طریق موجب آسیب رساندن به سلامت جامعه به ویژه قشر جوان شوند. 

وی دسترسی و تهیه آسان مواد مخدر را یکی از دلایل گسترش مصرف مواد مخدر عنوان نمود و گفت: دشمن ازطریق مواد مخدر جدید که به صورت صنعتی و به آسانی تهیه می شوند جوانان را به سمت مصرف مواد مخدر می کشاند و باعث شده بنیان خانواده ها سست شود.  

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان افزود: دشمن در کنار این مسئله در پی تهی کردن فرهنگ و هویت جوانان است که این از خود مواد مخدر بدتر است؛ اگر جوانان بی هویت شوند باعث ایجاد معضلات و چالش های جبران ناپذیری خواهد شد و جوانان دست به هر کاری خواهند زد.  

وی خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم که این خطر مختص یک قشر خاص نیست و ممکن است گریبانگیر همه افراد جامعه شود و لذا دستگاههای فرهنگی باید در رابطه با آثار سوء مصرف مواد مخدر بیشتر فرهنگ سازی کنند.

اقبال تأکیدکرد: دانشگاهها باید وارد شوند و راهکارهای لازم را در این خصوص ارائه نمایند.

در ادامه جلسه مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت و جهت مقابله و یپشگیری از مصرف مواد مخدر بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.