دانشجو چراغی فروزان برای پیشرفت کشور

دانشجو چراغی فروزان برای پیشرفت کشوربه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو پیامی صادر نمود.

متن پیام "عباس اقبال" بدین شرح می باشد:

 

شانزده آذر، "روز دانشجو" یادگاری از نقش بی بدیل دانشجویان کشور از جمله در کودتای 28 مرداد که ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند وخون گرم و جوشان خود را در رگ های خواب آلود جامعه جاری و ساری کردند در تقویم ما نشسته است و همواره نمادی از رشد و تحول گسترده در عرصه های علمی، سیاسی و اجتماعی بوده اند. 

 

هر ساله در این روز نام و یاد شهیدان دانشجو که حماسه ای ماندگار از رشادت و روحیه ایستادگی دربرابر نظام سلطه و استکبار داشته اند گرامی داشته می شود. همانگونه که مقام معظم رهبری تأکید کردند مسئولیت‌ بزرگ‌ دانشجویان‌ تحلیل‌ درست‌، بررسی‌ کارشناسانه‌ و ریشه‌ یابی‌ مسایل‌ اساسی‌ کشور و جهان‌ اسلام‌ و حضور هوشیارانه‌، بانشاط و فعال‌ در صحنه‌ است‌.

 

امروز جامعه دانشگاهی و دانشجویان متعهد به پیمودن راهی است که با بصیرت کامل و درک صحیح از موقعیت، تمام تلاش خود را جهت سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گیرند و با استمداد از پروردگار و ارواح طیبه شهدا، سنگرهای رشد و پیشرفت را فتح نمایند تا همچون چراغی روشن برای پیشرفت علمی کشور و آرمان ضد استکباری ملت ایران فروزان تر از گذشته باشند.

 

اینجانب ضمن گرامیداشت حماسه ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به تمام دانشگاهیان و دانشجویان بویژه اساتید و دانشجویان شهرستان بهاباد تبریک گفته و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام  سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده بتوانیم در سایه همدلی و فضایی بانشاط، جهت پیگیری و اجرای سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید و ادامه دهنده راه  معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و شهدای والامقام باشیم.