حوزه علمیه خواهران حضرت خدیجه کبری (س) شهرستان بهاباد افتتاح شد

حوزه علمیه خواهران حضرت خدیجه کبری (س) شهرستان بهاباد افتتاح شد


حوزه علمیه خواهران حضرت خدیجه کبری (س) شهرستان بهاباد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در مراسمی به مناسبت میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) و ایام الله دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر حوزه علمیه خواهران یزد و جمعی از مسئولان شهرستان حوزه علمیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این حوزه امام جمعه بهاباد با تبریک خجسته میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و ایام الله دهه مبارکه فجر در سخنانی به نقش حوزه های علمیه در نشر فرهنگ دینی و اسلامی و خدمات شایسته علمای گذشته و حال اشاره کرد و افزود: در هر کجائی که حوزه علمیه باشد آنجا مرکز سرباز گیری اهل بیت عصمت و طهارت است و فرهنگ دینی و اهل بیت رشد خواهد کرد.

"حجت الاسلام سیف الله دهقانی" گفت: حوزه علمیه محل پرورش علم و دانش است علم و دانشی که خود پیامبر اسلام زمانی که لیاقت دریافت وحی را پیدا کرد اولین آیاتی که به وی نازل شد خواندن علم و دانش بود که همان فرا گیری علم از مهد تا لحد است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در سخنانی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بهاباد به عنوان یک شهر مذهبی، متدین و اصول گرائی به تمام معنا است.

"حجت الاسلام سید ناصر محمدی" گفت: حوزه علمیه ای که در هرمنطقه ای احداث می شود یعنی اینکه چشمه علوم آل محمد در آن جا احداث می شود.

وی افزود: در سال جاری استان یزد دارای 20حوزه علمیه خواهران و با 2500 طلبه کار خود را آغاز کرده است.

" حجت الاسلام محمدی" افزود: حوزه علمیه خواهران در شهر بهاباد یک ضرورت بود و امیدواریم خواهران طلبه از این فضای معنوی ایجاد شده به خوبی استفاده کنند و نقش سازنده ای در تعلیم و تربیت افراد داشته باشند.

وی ازمسئولان و  کسانی که در راه اندازی این حوزه نقش داشتند تقدیر و تشکر نمود.

وی در پایان از افراد خیر و نیکوکار بهابادی خواست برای تکمیل و ساخت حوزه علمیه خواهران و برادران این شهرستان همکاری کنند.

لازم به ذکر است برای ترم بهمن امسال تعداد 30 نفر از خواهران در حوزه علمیه خواهران این شهرستان مشغول تحصیل و فراگیری علوم حوزوی هستند.