حمایت از معلولان توانمند و کار آفرین برای الگو شدن آنان ضروری است

حمایت از معلولان توانمند و کار آفرین برای الگو شدن آنان ضروری استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی بخشداری آسفیچ؛ به مناسبت هفته معلولین، همایش گرامیداشت معلولین روز چهارشنبه 21 آذر 97 با حضور معاون فرماندار سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشدار آسفیچ، رئیس اداره بهزیستی شهرستان و کارشناسان سازمان بهزیستی استان و جمعی از معلولین و خانواده های آنها در محل آموزشگاه نواب صفوی آسفیچ برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد در این مراسم بر توانمندسازی معلولان با برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی تأکید نمود.

"محمد هوشمند" حمایت از معلولان توانمند و کار آفرین را برای الگو شدن آنان ضروری دانست و گفت: برای آشنایی با حقوق مادی و معنوی معلولان، باید با کمک خیرین و سمن ها زمینه را برای نقش آفرینی این قشر از جامعه فراهم آورد.

بخشدار آسفیچ با بیان اینکه معلولین نشان داده اند که معلولیت برای آنها محدودیت ایجاد نمی کند گفت: آنها توانسته اند توانمندی خود را در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، ورزشی و دیگر موارد نشان دهند.

"محمد باقری" افزود: این افراد هر چند دچار معلولیت هستند اما استعداد های خوبی دارند که باید آنها را به کار بگیرند؛ همانطور که خیلی از این افراد در جامعه، قدم های بزرگی در مسیر پیشرفت برداشته اند.

تجلیل از مادران پرستار معلولین، اجرای نمایش، چوب بازی محلی و برنامه های سنتی و برپایی نمایشگاه توانمندی معلولین از دیگر برنامه های این همایش بود.