حل مشکل انتقال گاز به بهاباد از مسیر سه چاهون/ باعبور خط انتقال گاز بهاباد از خطوط ریل سه چاهون موافقت شد

حل مشکل انتقال گاز به بهاباد از مسیر سه چاهون/ باعبور خط انتقال گاز بهاباد از خطوط ریل سه چاهون موافقت شدبه منظور حل مشکل انتقال گاز به بهاباد از مسیر معدن سه چاهون جلسه ای باحضور فرماندار بهاباد، مجری خطوط انتقال گاز کشور، مشاور خط و سایر مسئولان شرکت گاز کشور، مدیر عامل شرکت  گاز استان، مسئولان معدن سه چاهون و اداره کل راه آهن شرق  برگزار شد.

در این جلسه پس از چندین ساعت مذاکره، باهمکاری مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق و راه آهن شرق  باعبور خط انتقال لوله 20 اینچ گاز به بهاباد از مسیر معدن سه چاهون و خطوط ریل موافقت شد و راه برای 14 کیلومتر باقیمانده هموار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان در حاشیه این جلسه گفت: اجرای این خط پیشرفت خوبی داشته است که تا امروز از مجموع 68 کیلومتر قریب به 55 کیلومتر اجرا شده و مابقی لوله های مورد نیاز تأمین شده است و به زودی به محل اجرای پروژه حمل می شود و کار اجرایی این بخش از خط انجام خواهد شد.

منوچهر فلاح با بیان اینکه در کنار اجرای این خط، شبکه شهری گاز بهاباد هم اجرا می شود گفت: گازرسانی به شهر بهاباد در قالب یک فاز به طول 50 کیلومتر در حال اجرا می باشد که تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: این پروژه دو تا سه ماه آینده انجام خواهد شد و امیدواریم در هفته دولت بتوانیم خط انتقال گاز بهاباد را به بهره برداری برسانیم و شاهد گازدار شدن این شهر خواهیم بود.