حفاظت از مناطق بکر و طبیعی شهرستان نیازمند همکاری مردم است/ طرح "قرق اختصاصی" حیات وحش برای توسعه گردشگری بهاباد اجرا می شود

حفاظت از مناطق بکر و طبیعی شهرستان نیازمند همکاری مردم است/ طرح "قرق اختصاصی" حیات وحش برای توسعه گردشگری بهاباد اجرا می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در دیدار معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: شهرستان بهاباد از وضعیت بسیار خوبی در حوزه محیط زیست از جمله وجود مناطق بکر و چشم اندازهای زیبایی برخوردار است.

 

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: باید از این ظرفیت و پتانسیل های شهرستان در بحث جذب گردشگران استفاده نمود که همکاری سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه بسیار مؤثر خواهد بود.

 

وی خاطرنشان کرد: حفاظت از مناطق بکر و طبیعی شهرستان نیازمند همکاری مردم است و باید از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و جوامع محلی به خوبی استفاده شود.

 

"حسن اکبری" معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این دیدار با بیان اینکه طرح فرهنگ سازی حفظ محیط زیست در مدارس شهرستان بهاباد اجرا خواهد شد گفت: آموزش های زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست در مدارس موجب می شود فرهنگ حفظ محیط زیست در ذهن دانش آموزان نهادینه شود.

 

یکی از برنامه های سازمان حفاظت محیط ‌زیست، بحث گردشگری شکار "قرق های اختصاصی" است که به اشخاص این اجازه را می دهد خودشان مناطق و گونه های حیات وحش را حفاظت کنند.

 

در شهرستان بهاباد هم قرار بر این است که در کوهستان های کمکوئیه این برنامه اجرا شود که مجوز فقط به جوامع محلی و سرمایه گذاران بومی داده خواهد شد.

 

طرح پرواربندی گوزن، قوچ و میش در بخش مرکزی از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد که فرماندار از بخشدار مرکزی خواستار جذب سرمایه گذار برای اجرای این طرح ها در این بخش شد.