حضور و شرکت بازاریان در همه صحنه های انقلاب راه گشا است

حضور و شرکت بازاریان در همه صحنه های انقلاب راه گشا استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، جشن اصناف بهاباد به مناسبت دهه فجر با حضور فرماندار، معاون فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین ادارات، اصناف و بازاریان شهرستان در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با بیان نقش مهم اصناف و بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بازار از نهادهای بود که در اعتراض به ظلم رژیم پهلوی پیش قدم بود و نقشی مهمی در حمایت مالی از انقلابیون و فلج کردن رژیم ستم شاهی داشت؛ برای اعتراض به ظلم های رژیم پهلوی اعتصاب کردند و باعث شد این کار به اقصی نقاط کشور برسد.

عباس اقبال ادامه داد: بازاریان در زمان جنگ هم نقش مهمی در پشتیبانی از جنگ داشتند و امروز هم در تداوم انقلاب نقش ارزشمندی ایفا می کند؛ در جریان مذاکرات هسته ای اگر بازار کوچکترین مشکلی برای کشور ایجاد می کرد و یک روز تعطیل می شد دیپلمات های ما نمی توانستند با قدرت از دشمن امتیاز بگیرند.

وی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای ثمره 12 سال مقاومت مردم ایران، رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری و تدبیر دولت بود تصریح کرد: ما موفق شدیم دشمن را تسلیم خواسته خود کنیم؛ همانطور که آنها حق غنی سازی دارند ما هم این اختیار و حق را داریم تا غنی سازی کنیم؛ آنها می گفتند که کشورهای جهان سوم حق ندارند انرژی هسته ای داشته باشند.

اقبال مهمترین دستاورد انقلاب را اسلام عنوان نمود و گفت: این انقلاب به مردم هویت داد و امروز ملت ما به مرحله ای رسید که در برابر زیاده خواهی های دشمنان، ملتی مقتدر است که الگوی دیگر کشورها قرار گرفته است.

وی همچنین بر فراگیری و رعایت مسائل مربوط به امور صنفی و تجارت شرعی تأکید نمود و گفت: از اصنافی که در بهاباد سرمایه گذاری می کنند حمایت می کنیم.

فرمامدار بهاباد با بیان اینکه اصناف همواره حامی نظام و دولت هستند گفت: حضور و شرکت بازاریان در همه صحنه های انقلاب راه گشا است و لذا باید در عرصه انتخابات نیز پررنگ تر و مؤثرتر از گذشته در انتخابات شرکت نمایند.

عباس اقبال افزود: دشمنان این انقلاب تلاش می کنند با هر وسیله و از هر طریق که می شود حضور مردم را در پای صندوق های رأی کمرنگ کنند؛ اما ان شاء ا... با یاری خداوند، ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات ثابت خواهند کرد که مثل گذشته خواب دشمنان تعبیر نشدنی است.

وی در ادامه در خصوص  دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت های علمی، اقتصادی، و نظامی کشور مطالبی را بیان نمود.

خواندن شعر طنز توسط یکی از شاعران، اجرای تئاتر و تقدیر پنج نفر از اصناف و بازاریان برتر از دیگر برنامه های این جشن بود.