حضور مردم است که انقلاب را محکم نگه داشته است/ حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب وظیفه مسئولین را سنگین تر کرده است

حضور مردم است که انقلاب را محکم نگه داشته است/ حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب وظیفه مسئولین را سنگین تر کرده استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد روز دوشنبه دوم بهمن ماه 96 به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

این جلسه به یاد سردار شهید محمد رفیع رفیعیان تنها سردار شهید بهاباد و از شهدای تراز اول استان برگزار و از پدر این شهید بزرگوار تجلیل به عمل آمد.

 

فرماندار بهاباد با بیان اینکه خون شهیدان پای درخت انقلاب ریخته شده و خانواده های شهدا داغ این جوانان برومند را دیده اند تا انقلاب به اینجا رسیده است گفت: یکی از مهمترین کارهای دشمن این است که نظام ما را ناکارآمد جلوه دهد؛ در اولین روزهای انقلاب، درگیر مسائلی بودیم که آمریکا برای ما درست می کرد تا با این حرکات، انقلاب را شکست دهد.

 

"عباس اقبال" ادامه داد: مسائلی چون حوادث حاشیه ای در داخل کشور، ترورهای متعدد و هشت سال جنگ تحمیلی و بعد از آنها مسائل دیگر مثل تحریم ها که هرکدام کافی بود یک کشور را از پای دربیاورد؛ اگرچه خسارت هایی به ما خورده اما این درخت تنومندتر شده است و به خاطر حضور و جانفشانی مردم، این انقلاب  چهارمین دهه تولد خود را جشن خواهد گرفت.

 

وی با اظهار اینکه انقلاب اسلامی به ملت ایران اعتماد به نفس داد گفت: انقلاب اسلامی به مردم نشان داد که امکان نابودی آمریکا را داریم و می توانیم مستکبرین را زیر پای خود له کنیم؛ دشمن مکار از هیچ کاری فروگذار نمی کند؛ امروز می بینیم دشمن با نقشه ها و حرکت بسیار دقیق از جمله ایجاد داعش، تحریم های بقول خودش هوشمند و  گزنده، می خواستند خیلی از مسائل کشور را تحت تأثیر قرار دهند که تاکنون شکست خوردند. 

 

اقبال با بیان اینکه بحول و قوه الهی هیچ چیز نمی تواند این انقلاب را شکست دهد گفت: آن چیزی که انقلاب را محکم نگه داشته است حضور مردم است؛ مردم وظیفه خود را به خوبی در خنثی نمودن توطئه های دشمنان انجام دادند و هرجا لازم بود وارد شدند؛ این حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب وظیفه مسئولین را سنگین تر کرده است و لذا همه موظف و مسئول هستیم نسبت به کاری که برعهده ما گذاشته شده است.

 

توجیه کردن مردم را از کارهایی که در این وضعیت مالی دولت در شهرستان انجام می شود دریغ نکنیم

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد با تأکید بر اینکه نباید کاری کنیم که مردم ناامید شوند، خواستار اطلاع رسانی به مردم توسط مسئولین از کارهایی که انجام می شود شد و افزود: عملکرد ما باید باعث امیدواری مردم می شود؛ ما باید  سوالات مردم را پاسخ دهیم هم خود مسئولین و هم نیروهایی که در ادارت کار می کنند؛ توجیه کردن مردم را از کارهایی که در این وضعیت مالی دولت در شهرستان انجام می شود دریغ نکنیم.

 

اقبال با اظهار اینکه بوق های تبلیغاتی در دست دشمن است و بیشتر مشکلات کشور را که در هر کشوری ممکن است باشد برجسته می کنند گفت: درحالی که کشورهای غربی با مشکلات روحی و روانی مانند بحران هویت مواجه هستند که انگلستان مجبور می شود وزارت تنهایی تشکیل دهد اما بوق های تبلیغاتی علیه آنها نیست.

 

وی تصریح کرد: ایران نسبت به دیگر کشورها مشکلات کمتری دارد امّا دشمن می خواهد با بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور و ناکارآمد نشان دادن نظام، مردم را نسبت به انقلاب و نظام اسلامی ناامید کنند.

 

فرماندار بهاباد با بیان اینکه هرکس به هر عنوانی و با هر نیتی باعث ناامیدی مردم شود به انقلاب خیانت کرده است گفت: مسائلی همچون خشکسالی، سیل، طوفان و زلزله در همه جا هست و در کشورهای دیگر هم وجود دارد اما دشمنان خارجی و ایادی منطقه ای آنها میخواهند از این مشکلات هم علیه انقلاب بهره برداری سیاسی کنند.

 

وی به بعضی مشکلات از جمله خشکسالی اشاره نمود و با بیان اینکه در بطور متعدد کشور ما با  خشکسالی روبرو بوده است بر صرفه جویی در مصرف تأکید نمود و گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب باید مردم توجیه شوند؛ مصرف آب در ادارات باید کمتر شود و این فرهنگ سازی ابتدا از ادارات شروع و با افرادی که اسراف می کنند برخورد شود. 

 

مسئولین در فضای مجازی پاسخ مردم را بدهند

اقبال ضمن تشکر از مسئولینی که در فضای مجازی پاسخ مردم را می دهند با بیان اینکه برقراری ارتباط مردم با مسئولین از طریق فضای مجازی راحت تر صورت می گیرد بر پاسخگو بودن مسئولین به سؤالات مردم در فضای مجازی تأکید نمود.

 

وی به واگذاری و نصب انشعاب گاز در بهاباد اشاره نمود و گفت: در رابطه با نصب انشعاب گاز مشکلات و نارضایتی هایی برای مردم ایجاد شده بود که وارد شدیم و رفع شد.

 

اقبال همچنین در بخش دیگر سخنان خود در خصوص برنامه های دهه فجر به برجسته سازی این دهه، فضاسازی شهر و روستاها، اجرای برنامه های با نشاط تر از سال های گذشته توسط خود مردم سفارش نمود.

 

در ادامه توسط مسئولین ادارات مسائل و برنامه های شهرستان از جمله پرداخت تسهیلات اشتغالزایی فراگیر و پایدار، پرداخت تسهیلات مقاوم سازی ساختمان های فرسوده مطرح شد که فرماندار پرداخت آسان تسهیلات به مردم را از مسئولین ادارات مربوطه خواستار شد.