حضور حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت هر چه بیشتر نظام می شود

حضور حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت هر چه بیشتر نظام می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کمیته امور بانوان شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و رابطین بانوان ادارات شهرستان و بامحوریت دهه فجر و انتخابات در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد ابتدای جلسه خلاصه ای از اقدامات و کارهای صورت گرفته در شهرستان را تشریح  نمود و گفت: در دولت تدبیر و امید باوجود همه محدودیت هایی که در بودجه کشور وجود دارد کارهای بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است؛ مشکلات جز با برنامه ریزی مسئولین، مقاومت و صبر مردم حل نخواهد شد و ما وظیفه داریم با رفع مشکلات، فشاری را که روی مردم است کم کنیم.

عباس اقبال به بالا رفتن آمار طلاق اشاره نمود و گفت: دستگاه های ذیربط تلاش می کنند این طلاق ها صورت نگیرد و شما هم این وظیفه را بر عهده دارید نظرات و پشنهادات خود را درخصوص مشکلاتی که خانواده ها دارند ارائه دهید تا با اتخاذ راهکار مناسب، مشکلات خانواده ها حل شود.

وی با بیان اینکه وقتی سطح رفاه خانواده ها به ویژه خانواده های آسیپ پذیر کم شود مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند گفت: این مشکلات باعث ایجاد استرس در خانواده و در نتیجه پایین آمدن سطح تحمل آنها می شود و در بعضی موارد منجر به طلاق می شود؛ و لذا ادارات باید تلاش کنند تا سطح رفاه مردم به ویژه در خانواده های آسب پذیر بیشتر شود.

اقبال به استعدادهای بسیار خوب بانوان اشاره نمود و گفت: متأسفانه تاکنون فعالیت های بانوان در شهرستان نمود چندانی نداشته است و لذا باید این استعدادهای بانوان در شهرستان نمود پیدا کند و با تشکیل تشکل های بانوان این کار شروع شود.

وی همچنین به انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و گفت: مردم یکی از دو رکن نظام هستند و این مردم بودند که انقلاب کردند و جمهوری اسلامی را انتخاب نمودند و علیرغم همه مشکلات پشت این نظام ایستاده اند.

فرماندار بهاباد با تأکید بر اینکه انتخابات باید با حضور حداکثری مردم باشد گفت: مردم پشتوانه این نظام هستند و هرچه حضور مردم بیشتر باشد موجب تقویت هر چه بیشتر نظام و بالا رفتن اقتدار، امنیت و توان مسئولین جهت دفاع از حقوق مردم در سطح ملی و بین المللی می شود.

در ادامه جلسه بانوان سوالات، مسائل و مشکلات خود را مطرح  و فرماندار راهکارهای مناسب را ارائه نمود.

همچنین در این جلسه کارگروه های پرورشی-آموزشی، آسیب های اجتماعی، اشتغال، سلامت و مناسبت ها تشکیل و وظایف هر کارگروه مشخص گردید که مقرر شد این کارگروه ها نسبت به تشکیل جلسات جداگانه اقدام و برنامه ها و راهکارهای مناسب را ارائه نمایند.

در پایان در خصوص برنامه های بانوان در دهه فجر و انتخابات بحث و تبادل نظر  و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.