حضور حداکثری در انتخابات، کشور را ازگزند دست درازی بیگانگان در امور کشور محفوظ می دارد

حضور حداکثری در انتخابات، کشور را ازگزند دست درازی بیگانگان در امور کشور محفوظ می داردبه گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ دانش آموزان رأی اولی بهاباد در مراسمی که با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، تنی چند از مربیان و دانش آموزان رأی اولی در محل سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه زینب (س)  بهاباد برگزار شد، بلوغ اجتماعی و سیاسی خود را جشن گرفتند.

فرماندار بهاباد در این مراسم با اشاره به انتخاب نماینده اصلح گفت: اگر نماینده ای که ما انتخاب می کنیم متعهد و کاردان باشد به مجلس برود، مجلسی قوی و قانون خوبی خواهیم داشت و اگر مجلس نمایندگان ضعیفی داشته باشد قانون هم ضعیف می شود.

عباس اقبال از رأی اولی ها به عنوان امیدهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: شما دانش آموزان  با رسیدن به بلوغ سیاسی در مسائل اجتماعی تاثیرگذار و در تصمیم گیری های کشور مشارکت خواهید داشت.

وی در سخنان خود به تلاش دشمنان برای ایجاد نامیدی و یأس در جامعه اشاره نمود و افزود: علی رغم همه تلاش ها مستکبران حتی در سخت ترین شرایط کوچکترین خللی در برگزاری انتخابات صورت نگرفته است و قطعا مردم بصیر ایران اسلامی با آگاهی و بصیرت خود حضوری حماسی و باشکوه در هفتم اسفند رقم خواهند زد.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تبدیل به كشوری مستقل و آباد شد كه یكی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی اراده مردم در تعیین تكلیف و سرنوشت خودشان بود.

وی گفت: دشمنان با پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ كوششی برای از بین بردن این نظام نوپا در یغ نكردند كه نمونه بارز آن هست سال جنگ تحمیلی  و شهادت هزاران نفر از بهترین جوانان این كشور بود.

عباس اقبال خطاب به دانش آموزان رأی اولی گفت: انتخابات هم به منزله یك حق و هم به عنوان یك تكلیف است كه بردوش همه ما می باشد.

وی افزود: دانش آموزان و رأی اولی ها مسولیت خطیر ی بر عهده دارند چرا كه با رسیدن به بلوغ سیاسی می توانند در سرنوشت سیاسی خود مشاركت داشته باشند و لذا باید با دقت در انتخاب نامزد و بررسی سوابق آنها و در سایه آگاهی بهترین نماینده، با تعهد و شایستگی بالا انتخاب شود.

اقبال  ادامه داد: دانش آموزان رأی اولی در انتخابات 7 اسفند اولین حضور خود در صحنه انتخابات را تجربه می كنند و برای اینكه اولین رأی خود را به فرد اصلح بدهند بایددر انتخاب اصلح دقت کنند.

وی افزود: روز انتخابات برای دانش آموزان به منزله جشن تكلیف سیاسی است  و شما دانش آموزان به عنوان قشر جوان و تأثیر گذار می توانید در انتخابات تاثیرگذار باشید.

فرماندار بهاباد گفت: شما رأی اولی ها باید ضمن مطالعه و بررسی دقیق به كسانی رأی دهید كه دلسوز نظام و انقلاب و آشنا به مشكلات مردم باشند تا با وضع قوانین مترقی بتوانند نظام جمهوری اسلامی ایران را تعالی ببخشند.

وی تصریح کرد: با حضور پر شور تمامی رأی اولی ها در انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و باشکوه خواهیم بود و حفاظت و صیانت از آرای رای دهندگان نیز وظیفه ما خواهد بود و تلاش می کنیم زمینه حضور آسان مردم را در پای صندوق های رأی را فراهم نماییم.

وی خاطرنشان کرد: حضورحداکثری و افزایش شاخص مشارکت در امرانتخابات کشور را از گزند دست درازی بیگانگان در امور داخلی کشور محفوظ می دارد.

در پایان دانش آموزان رأی اولی بصورت نمادین رأی خود را به صندوق انداختند.

گفتی است در بهاباد بیش از 250 نفر رأی اولی وجود دارند که برای نخستین بار در انتخابات شرکت می کنند.