جمع آوری مبلغ 110 میلیون تومان در چهارمین جشن گلریزان بهاباد

جمع آوری مبلغ 110 میلیون تومان در چهارمین جشن گلریزان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در آخرین روزهای رمضان ماه رحمت الهی، چهارمین همایش کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تحت عنوان "جشن گلریزان" روز سه شنبه 22 خرداد 97 با حضور مدیرعامل ستاد دیه استان، معاون اداری مالی اداره کل زندانهای استان، امام جمعه بهاباد، فرماندار، شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مسئولین و خیرین در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.


در این همایش با همت و کمک خیرین، مسئولین، شرکت ها و کارخانه های منطقه مبلغ یک میلیارد و یکصد میلیون ریال برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد.

 

فرماندار بهاباد با بیان اینکه جشن گلریزان یک رسم پهلوانی و ریشه در سنت های اسلامی دارد گفت: مراسم گلریزان در اصل بر اساس نگاه قرآن به انفاق و کمک به نیازمندان شکل گرفته است.

"محمدمهدی خانی زاده" با بیان سخنی از حضرت علی(ع) درباره انفاق واقعی گفت: حضرت علی(ع) می فرمایند اگر کسی از تو چیزی طلب ننمود و تو به او بخشیدی، این معنای واقعی انفاق و ایثار است.

وی تصریح کرد: ما باید در کمک به افراد نیازمند به مولایمان علی(ع) اقتدا کنیم؛ زیرا حضرت علی(ع) در کمک به فقرا و مستمندان از همه پیشی می گرفت.

خانی زاده ضمن تقدیر و تشکر از کمک های خیرین شهرستان بر فرهنگ سازی کمک به هم نوع و انفاق به دیگران تأکید کرد.

 

دبیر ستاد دیه شهرستان با تشکر از تلاش ها و زحمات خیران شهرستان در رابطه با جذب کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، خواستار کمک بیشتر خیرین در این زمینه شد.

"سیدمحمود میرابوالقاسمی" گفت: پرداخت نفقه یکی از معضلاتی است که دامن بسیار از خانواده ها را گرفته است که ممکن است برای همه اتفاق بیفتد و لذا باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: امروز شخصی در جلسه حضور دارد که به خاطر نفقه و بحث مهریه زندان بوده به برکت این روز عزیز و کمک خیرین فردا زمینه آزادی ایشان فراهم می شود تا به آغوش گرم خانواد برگردد.

 

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه باید خانواده ها اصالت های فرهنگی خود را حفظ کنند تا زندگی راحت و با آرامشی داشته باشند گفت: باید مشکلات به صورت ریشه ای حل شود و فرهنگ گذشت در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام والمسلمین "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" برای اینکه از جرائم پیشگیری شود تا کسی وارد زندانها نشود گفت: باید گروهها و کانال های اقناعی در فضای مجازی تشکیل شود تا از این طریق مردم را قانع کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید درصدی از پرداخت مالیاتها در کشور صرف آزادی زندانیان شود گفت: درصدی از مالیاتهایی که افراد میدهند در راه آزادسازی محکومان مالی هزینه شود.

امام جمعه بهاباد افزود: با کمک های مقطعی مشکل آزادی زندانیان حل نمی شود بلکه کمکها باید از طریق کمک های سیستمی باشد تا مشکل را بتوان رفع نمود.

 

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد با بیان اینکه 164 نفر در استان در ارتباط با جرایم مالی غیر عمد در زندان هستند گفت: برای آزادی آنها به 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

"اسلام افشون" گفت: براساس قانون مهریه 110 سکه تعیین شده است و لذا ستاد دیه برای مهریه های معقول بیش از 30 میلیون تومان بیشتر نمی تواند کمک کند و مابقی را باید از سوی خیران کمک گرفت.

وی در رابطه با کمک های خیری صورت گرفت در سال گذشته گفت: در سال 96 دو نفر از شهرستان بهاباد به خاطر جرایم غیر عمد ضمن تخفیف در کمیته های صلح و ساز با پرداخت مبلغ 260 میلیون تومان توسط ستاد دیه استان به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

افشون  افزود: در سال 97 سه نفر از شهرستان بهاباد به خاطر جرایم غیر عمد در زندان های استان می باشند که مبلغ مورد نیاز برای آزادی آنها 276 میلیون تومان می باشد.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات دبیر ستاد دیه شهرستان گفت: سال گذشته در بحث گذشت و ایثار توانستیم با همکاری دبیر ستاد دیه شهرستان رضایت شکات را برای آزادی 12 نفر از کسانی که در استان به خاطر قتل عمد در زندان بودند بگیریم که هفت نفر از آنها بدون هیچگونه دریافت وجهی رضایت دادند و پنج نفر هم با پرداخت دیه توانستیم رضایت آنها را بگیریم.

 

همچنین در پایان از "سیدمحمود میرابوالقاسمی" دبیر ستاد دیه شهرستان به پاس همکاری با ستاد دیه استان بخصوص برای آزادی زندانیان قتل عمد با اهداء لوح سپاس از سوی مدیرکل دادگستری استان تجلیل به عمل آمد.