جلسه کمیته مدیریت حوزه آبخیز شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه کمیته مدیریت حوزه آبخیز شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کمیته مدیریت حوزه آبخیز شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، مدیر اجرایی  پروژه ملی منارید، بخشداران مرکزی و آسفیچ، جمعی از دهیاران و اعضای کمیته در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار و رئیس کمیته مدیریت حوزه آبخیز شهرستان بهاباد در این جلسه گفت: اگر ما بخواهیم روی پای خود بایستیم راهی جز این نداریم به امکانات خودمان توجه کنیم و بهروری را بالا ببریم.

عباس اقبال با اظهار تأسف گفت: متأسفانه علیرغم منابع ارزشمندی که در سراسر کشور داریم استفاده مناسبی از امکانات نمی شود و از امکاناتی هم که استفاده می شود بهره وری آن کم است.

وی تصریح کرد: هدف اصلی پروژه منارید، بالا بردن بهره وری و ایجاد این نگرش است که مردم بدانند در این منطقه چه ویژگی هایی وجود دارد و چطور می توانیم از این قابلیت ها و پتانسیل ها استفاده صحیح نموده و آنها را به فعلیت در بیاوریم.

اقبال با اشاره به اجرای موفق پروژه منارید در شهرستان بهاباد گفت: در روستاهای پایلوت اجرای پروژه منارید به ویژه در روستای کمکوئیه، استفاده خوبی از امکانات موجود در روستاها شده است. 

وی خواستار الگو برداری سایر روستاهای شهرستان از طرح های پروژه منارید شد و خاطرنشان کرد: اگر روستاهای دیگر شهرستان نیز همت و تلاش کنند چیز کمتری از این روستا ندارند و می توانند حداکثر استفاده را از پروژه منارید ببرند.

در ادامه جلسه مدیر اجرایی استانی پروژه منارید گزارش مختصری از عملكرد این پروژه در سال میلادی 2015 و برنامه های سال 2016 بیان نمود و گفت: پروژه های زیادی در سطح استان انجام شده است ولی چون مردم در آن مشارکت نداشتند با شکست مواجه شد.

باقری افزود: با گذشت سه سال از اجرای پروژه منارید در شهرستان بهاباد، این پروژه با انسجام اجتماعی، برنامه ریزی و مشارکت داوطلبانه مردم امروز به ثمر رسد.

همچنین در این جلسه، دکتر برخورداری یکی از دست اندرکاران اجرای پروژه در مورد توسعه و بهره برداری اقتصادی از كشت گیاهان دارویی مطالبی را بیان داشت.

گفتنی است پروژه منارید از سال میلادی 2011 شروع و تا سال 2017 ادامه دارد.