جلسه کمیته برنامه ریزی برنامه ریزی شهرستان بهاباد تشکیل شد

جلسه کمیته برنامه ریزی برنامه ریزی شهرستان بهاباد تشکیل شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بهاباد با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات شهرستان در خصوص بررسی و تصویب پروژه های شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان در سال 95 در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد خواستار افزایش اعتبارات شهرستان شد تا بتوان نیازهای شهرستان را در حد متعارف رفع نمود

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه علیرغم مشکلات مالی و کمبود بودجه کارهای اساسی و زیربنایی بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است و در دوسال گذشته اعتبارات تملک دارایی  و سرمایه ای شهرستان دوبرابر شده خواستار اختصاص بودجه به برخی از پروژه های نیمه تمام شهرستان از جمله پروژه جاده بهاباد ـ نایبند شد و گفت: این جاده مسیر ترانزیت است که غرب کشور را به شرق کشور متصل می کند و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، بهاباد و بافق را از بن بست بودن خارج می کند که متأسفانه بودجه خوبی برای این پروژه ملی گذاشته نشده است و نیمه تمام مانده است.

عباس اقبال در بخش دیگر سخنان خود به بودجه راه اندازی شهرستان اشاره نمود و خواستار توجه به احداث مجتمع ادارات و تجهیز ادارت شهرستان شد و افزود: بهاباد از سال 1388 شهرستان شده است که متأسفانه به تجهیزات، ساختمان و نیروی ادارات توجه نشده است و همچنین اعتبارات راه اندازی شهرستان یا داده نشده است و یا محقق نشده  است.

وی بر توجه خاص و نگاه ویژه به شهرستان بهاباد تأکید نمود و گفت: بعضی از ادارات اعتبارات بسیار کمی برای آنها در نظر گرفته شده است که متناسب وسعت و پراکندگی شهرستان نیست.

اقبال همچنین خواستار افزایش اعتبارات شهرستان شد تا حداقل بتوان نیازهای شهرستان برای خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم را در حد متعارف رفع نمود.  

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد:

در سال 95 بودجه شهرستان بهاباد 93 میلیارد ریال است که نسبت به دوسال گذشته دو برابر رشد داشته است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد با بیان اینکه در سال 95 بودجه شهرستان بهاباد 93 میلیارد ریال است که نسبت به دوسال گذشته دو برابر رشد داشته است گفت: شهرستان بهاباد با 1.5 درصد جمعیت استان شش درصد بودجه استان را در سال 95 جذب کرده است که بین دستگاه ها توزیع می شود.

حمیدرضا نصیری زاده افزود: نحوه توزیع اعتبارات شهرستان ها به بالاترین مقام اجرایی شهرستان واگذار شده است تا باتوجه به اشرافیتی که به دستگاه ها دارند سهم آنها مشخص شود.

وی باتوجه به اینکه در بحث بودجه همه ادارات می گویند سهم ما را بیشتر کنید گفت: کل اعتبارات شهرستان بهاباد مشخص است که ممکن است سهم اعتبارات یک اداره در یک سالی بیشتر و در سال بعد کم تر شود و بودجه ای که بین دستگاه ها توزیع می شود هرچه سهم دستگاه دیگری بیشتر باشد از سهم  دستگاه دیگر کم می شود.

نصیری زاده با اشاره به تجریبات کسب شده از سال قبل گفت: هزینه تعمیر وتجهیز از  بودجه شهرستان ها حذف شده و در اختیار ادارات کل است که هر اداره با باید پیگیری کند تا باتوجه به نیاز شهرستان آن را وصول نماید.

 

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای: در تقسیم بودجه شفافیت صورت گیرد

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی با اظهار نظر در خصوص تقسیم بودجه ادارات گفت: موضوعی که همیشه دغدغه داشته ایم نحوه تقسیم اعتبارات است که وقتی از مجلس شروع می شود تا به استان و شهرستان ها می رسد شفافیت هایی صورت گیرد.

محمدرضا صباغیان افزود: شاخص هایی که  دارید باید این شاخص برای استان و شهرستان روشن و شفاف باشد؛ آنچه مسلم است هرچه شفاف سازی شود یک سری امتیازهای هم برای مدیریت برنامه ریزی در استان دارد.

وی همچنین گفت: رتبه هر دستگاه هم باید نسبت به سایر شهرستان های استان مشخص باشد تا معلوم شود در سطح استان هر دستگاه چه رتبه ای را در جذب اعتبارات دارد. 

در ادامه جلسه اعتبارات شهرستان و پروژه های دستگاههای اجرایی شهرستان در سال 95 بررسی و هر یک از مسئولین ادارات نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

 

مطالب مرتبط:  داشتن مفهوم مشترک از اقتصاد مقاومتی، مهمترین مبحث اقتصاد مقاومتی