جلسه پروژه بین المللی منارید برگزار شد

جلسه پروژه بین المللی منارید برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه پروژه بین المللی منارید با حضور مدیر استانی پروژه، فرماندار بهاباد و دیگر مسئولین مرتبط  به منظور بررسی سند راهبردی توسعه حوزه آبخیز شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد لازمه پیشرفت اقتصاد ایران را رشد و جوشیدن از درون عنوان نمود و افزود: با همه حسن هایی که ملت دارد باید فرهنگ مردم نسبت به وابستگی به نفت عوض شود تا بتوانیم بدون اتکا به نفت و گاز نیازهای خود را در کشور تولید کنیم و این امر نیازمند کمک و همکاری مسئولین و مردم می باشد.

عباس اقبال اجرای پروژه منارید در بهاباد را نیازمند کار فرهنگی دانست و افزود: کار فرهنگی سخت است زیرا باید فکر و باور مردم عوض شود و نباید ناامید شد تا به نتیجه برسد.

اقبال همچنین بر کمال استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان تأکید نمود و گفت: با امکانات موجود و با کمک یکدیگر می توان هزاران گنج با ارزش در روستاها ایجاد نمود.

مدیر استانی پروژه منارید با اشاره به کارهای صورت گرفته در پروژه منارید گفت: بهاباد با معرفی در کشور دیگر یک شهر دور افتاده نیست و نزدیک شده است و فرصت بسیار خوب و مناسبی ایجاد شده تا با استفاده از دانش بومی خوبی که در منطقه وجود دارد بتوان درآمدی برای شهرستان ایجاد نمود. 

رضا باقری افزود: قدر امکانات و فرصت هایی که در منطقه وجود دارد را نمی دانیم و باید تقویت شود پیش از آنکه با مشکل مواجه شویم.

در ادامه جلسه مدرسی مدیر مطالعاتی پروژه منارید گزارشی از چالش ها و اولویت بندی مسائل در رابطه با طرح های پیشنهادی شهرستان در پروژه منارید به بیان نمود.