جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس در بهاباد برگزار شد

جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس در بهاباد برگزار شدجلسه هماهنگی برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در بهاباد صبح امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس توجه مسلمانان را به مسأله قدس و فلسطین جلب کردند گفت: این روز نمادی از اتحاد و همبستگی مسلمانان در برابر ابرقدرت ها و مستکبرین جهان اسلام است.

عباس اقبال خواستار برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی روز قدس شد و گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس توطئه های دشمنان اسلام را خنثی می کند و معادلات سیاسی جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی همچنین از مردم شهرستان بهاباد خواست با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، حمایت همیشگی خود را با آرمانهای فلسطین و قدس شریف اعلام کنند.

امام جمعه بهاباد هم روز قدس را تجلی آثار ماه مبارک رمضان  دانست و افزود: روز قدس، روز احساس همدردی با مسلمانان جهان است که می شود با توکل بر خدا و با دست خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز شد.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی به ظلم و ستم آشکار رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: دفاع از این انسان های بی گناه گذشته از اینکه یک مسئله دینی می باشد، دفاع از حقوق بشر است که هیچ انسانی حتی حاضر نیست حتی با یک حیوان انجام دهد.

وی تصریح کرد: معلوم است رژیم اشغالگر صهیونیستی هیچ بویی از انسانیت نبرده است و لذا تنها راه پیروزی ملت فلسطین مقاومت است و ما هم وظیفه داریم که احساس همدردی داشته باشیم و از حقوق مسلمانان و انسان های مظلوم به ویژه ملت فلسطین که هیچ گاه عقب نشینی نخواهند کرد دفاع کینم.  

در ادامه جلسه مسئولین ادارات در خصوص استقرار نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و اورژانش در مسیر راهپیمایی، برقراری امنیت توسط نیروها ی نظامی و انتظامی و برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم روز جهانی قدس به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

قرائت قطعنامه در پایان راهپیمایی، برآتش کشیدن پرچم رژیم صهیونستی و سخنرانی حجت الاسلام فرشاد در مسجد جامع از جمله برنامه هایی است که در این راهپیمایی اجرا می شود؛ همچنین بعد از سخنرانی مراسم راهپمایی روز قدس، نمازجمعه توسط امام جمعه بهاباد اقامه خواهد شد.

در این جلسه مقرر گردید راهپیمایی روز جهانی قدس در بهاباد ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۱۱ تیر از مقابل مسجد انقلاب تا مسجد جامع برگزار شود.