جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور آقایان روستایی و دادرس دبیر و کارشناس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ و سایر اعضای کمیته شهرستان برگزار شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد با اشاره به اینکه امروز اعتیاد علت است نه معلول گفت: بسیاری از مشکلات ایجاد شده در جامعه مربوط به اعتیاد می باشد و خیلی ها اعتیاد را معلول می دانند در حالی که امروز اعتیاد علت است و بیشتر به معلول توجه می‌شود و خواستار توجه به علت ایجاد معتاد شد.

"بمانعلی روستایی" با توجه به اینکه دشمن برای مبارزه با ایران از طریق جنگ نرم وارد شده است گفت:  دشمن دارد بمباران تبلیغاتی می کنند و از طریق ترویج باورهای غلط و روش های مختلف می خواهد به هر نحوی شده افراد جامعه را معتاد کند.

وی با بیان اینکه دغدغه بسیاری از مردم، مسئولین و نیروی انتظامی مقابله با اعتیاد گفت: تنها کاری که می شود انجام داد بحث پیشگیری، آموزش و آگاه سازی از طریق وسایل ارتباط جمعی است. وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید وارد شود، تشکل های غیر دولتی در سطح شهرستان فعال شوند، حلقه های صالحین و روحانیون وارد شوند تا بتوانیم در راستای مقابله با آسیب های اعتیاد موفق باشیم.

روستایی با بیان اینکه اردوگاه و مرکز نگهداری اجباری از معتادان در استان یزد تا یک ماه آینده راه اندازی می‌شود گفت: معتادان به منظور ترک اعتیاد در این مرکز به مدت دو تا سه ماه نگهداری خواهند شد.

وی در ادامه در خصوص صدور مجوز کمپ درمانی معتادان، کمک به خانواده ها جهت ترک اعتیاد، ایجاد بستر و زمینه اشتغال برای معتادان، کمک های بلاعوض و اعطای وام به معتادان مطالبی را بیان داشت.

فرماندار بهاباد در ابتدای جلسه با بیان اینک مبارزه با اعتیاد باید به صورت ریشه ای حل شود گفت:  با کار فرهنگی می توان مردم را به این موضوع مهم حساس نمود.

وی ضمن تقدیر از نیروی انتظامی گفت: ما باید کاری کنیم که مردم خودشان کمک کنند تا این بلای خانمان سوز از بین برود.

"عباس اقبال" تصریح کرد: متأسفانه جامعه ما خطر اعتیاد را هنوز باور نکرده است و اگر این احساس خطر ایجاد شود و همه دست به دست هم دهیم می توانیم موفق باشیم.

وی با تأکید بر بررسی مشکلات گفت: تشکیل این جلسات وقتی مفید است که همه احساس مسئولیت کنند وگرنه چنانچه قسمتی کار کند و قسمتی بی تفاوت باشد موفق نیستیم. وی همچنین خواستار اصلاح بعضی قوانین فعلی شد.

وی خواستار انعکاس گرفتاری ها و مشکلات معتادان شد و گفت: یکی از مشکلاتی که معتادان بعد از ترک اعتیاد با آن مواجه هستند اشتغال است و بدون ایجاد شغل برای آنها ادامه ترک اعتیاد آنها هیچگونه تضمینی ندارد.

وی همچنین بر تقویت سازمان های مردم نهاد و استفاده از خیرین و مردم تأکید نمود و افزود: با ایجاد اشتغال، انجام کارهای فرهنگی و ایجاد انگیزه در یک معتاد برای ترک اعتیاد، یک جامعه را نجات داده ایم.

همچنین در ادامه جلسه سایر اعضا در مورد راهکارهای لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد مطالبی را بیان و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.